Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell az orvosoknak újra...

Kell az orvosoknak újra vizsgázniuk/bebizonyítani tudásukat időközönként?

Figyelt kérdés
Szóval rengeteg orvos van, aki egyszerűen kiöregedett vagy csak látszik, hogy nem a legfrissebb a tudása. Kommentben írok majd egy-két példát, csak mert jól esik leírni. Mikor ilyeneket lát az ember, elgondolkozik, hogy nem kellene, hogy valaki a körme alá nézzen ennek/annak az orvosnak? Mikor mindenki tudja róla, hogy alkesz, hogy évek óta csak menekülnek előle a betegek... Miért nincs évenkénti/kétévenkénti vizsga/alkalmassági vagy bááármi (mint pl a jogsinál). Bár köztudott, hogy kevés az orvos és úgyis védik egymást, lefizetnék egymást, ha lenne is ilyen vizsgálat. Szerintem ez nagyon szomorú. Ki mit gondol erről? Van jó megoldás erre?

2021. júl. 27. 22:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
5 évenként bizonyos mennyiségű továbbképzésre el kell járni, és vizsgázni minden alkalommal, ahhoz hogy a működési engedélyük meglegyen és kezelhessenek.
2021. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogyan az első írja, annyival egészíteném csak ki, hogy az egészségügyi nyilvántartásban mindenki le tudja csekkolni, hogy az adott orvosnak van-e kezelési engedélye.
2021. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Pár példa: körzeti fogorvos, körülbelül 70-80 éves, remeg a keze, kesztyűt nem hord, nem lát jól és rosszul is végzi munkáját. Pl egyszer fájt egy fogam és azt válaszolta, hogy nem lát semmit. Mondtam rá, hogy de akkor is fáj, csináljunk vele valamit. Válasz: akkor betömöm. Az egy dolog, hogy a tömés kiesett pár hét után, de utánagondolva, ha nem lát semmit, miért nem küldött röntgenre? Vagy miért nem szedett fogkövet (magánorvos érdekes módon egyből mondta, hogy az ínyem van begyulladva a fogkő miatt és azért fájt a fogam.)? Felháborító. Egy másik körzeti fogorvos pedig köztudottan alkoholista, többen látják inni és mindenki hentesnek becézi (10ből 9x betöri a fogat húzásnál). Nőgyógyászakról ne is beszéljünk...Volt egy, akinek panaszkodtam, hogy menstruálás előtt szorulásom, menstruálás közben hasmenésem van - vmiért azt hittem ad tanácsot. válasz: ez hülyeség ilyen nincs - a menstruáció ezt nem befolyásolja. Na közbe meg csak százezer helyen van leírva, hogy a hormonok változása igenis befolyásolja a székelést IS! Magyarul a google hamarabb ad választ/tanácsot, mint egy szakember. Így hogy bízzon abban az ember, hogy az ilyen jól végzi el a rákszűrést (ami egyébként oltárian fájt, mikor csinálta...)

Ezek után csak magánorvosokhoz járok vagy inkább sehova, ha nincs pénzem úgy rá.

És arról még nem is tettem említést, hogy a hasfájásom okát nem tudja a háziorvos, és nem is küld sehova, csak kitalálta vizsgálat nélkül, hogy savas vagyok... Ultrahangra és laborba én kértem beutalót, mert magától ezt sem adott volna. Ultrahangot végző orvos mondta, hogy valószínűleg nem tudok valamit megemészteni, magyarul küldeni kellett volna tesztekre, de ehelyett a házidoki elintéz azzal, hogy felír egy gyógyszert. Ezt is intézhetem magánúton...

Bocsánat, hogy ezt még így idehánytam, de régóta gyümemlenek ezek bennem.

2021. júl. 27. 22:21
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ántsz átlag 3 évente minimum ellenőriz minden orvost, szóval kb esélytelennek tartom hogy valaki tudna huzamosabb ideig úgy dolgozni, hogy nincs engedélye.
2021. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És ezekbe a vizsgálatokba beletartozik a tudásuk vizsgálása is? Vagy csak sima alkalmassági (súlymérés, szemészet stb)?
2021. júl. 27. 22:29
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindenhol vannak felelőtlenebb szakemberek, te épp azokat fogtad ki.

Az engedély pedig nem előfeltételezi a professzionalizmust.

2021. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Okés, ezt elfogadom kérdező. De melyik szakmában nincsenek kontárok? Azért kérlek ne általánosíts ennyire. Nekem a körzeti fogorvosom pl. egy tündéri doktornő, nagyon alapos, mindig mindent elmond, elmagyaráz mi miért van, mi fog történni, stb. Sosem volt gondom egyik tömésével sem. Sajnos sokan ki is égnek idővel, főleg akik az sztkban dolgoznak, mert gondolom nincs akkora megbecsülés meg persze jövedelem sem. De amúgy az orvosok sem istenek, nem árt ha van az embernek magához való esze és kicsit próbál utána járni a dolgoknak. Pl hogy az sztk-sok közül kik a jobbak. Meg hogy a háziorvos küldjön el csomó helyre inkább kivizsgálni mi a gond. Ha ragaszkodsz a vizsgálatokhoz, nyilván nem fogja azt mondani hogy nem utal be.
2021. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak egészségügyi alkalmasságit kell csinálniuk, hanem ahogy írtam, elméleti (és ha olyan a szakma, akkor gyakorlati) továbbképzésekre is kell járni, amikből minden egyes továbbképzés végén vizsgát kell tenniük.
2021. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

7es: persze, tudom én, hogy rengeteg jó orvos van (pl aki a bölcsességfogamat műtötte húúú, nagyon profi volt és vannak még jó tapasztalataim), csak bosszant, hogy a mi városunkban nem lehet fogorvost választani. Pedig van 7-8 és ebből 5höz dalolva mennék, de nem vállalnak. Csak ahhoz mehetek, aki a körzetim :(

Nőgyógyászból 2 férfi volt sokáig a városunkban és a jobbhoz mentem. Most szerencsére ők már nem rendelhetnek (valami új törvény miatt - facebookon írta valaki) és lett 2 új nődoki, akiket dicsérnek és menni is fogok hozzájuk a magán helyett. A házidokimhoz pedig még fogok egy kört menni, ha végre lehetne menni hozzá - a vírus miatt kb lehetetlen sajnos bejutni még mindig.

És tudom, hogy hibázhatnak, nem tökéletes senki. Csak mikor már mindenkinek elrontja és ha bemész a váróba, csak az ő ajtajánál nem ül senki, akkor az feltünő.

2021. júl. 27. 22:40
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez azért megnyugtat. Csak hirtelen sok rossz emlék és tapasztalat miatt felbosszantottam magamat és kíváncsi lettem erre. Remélem a továbbiakban jobb szerencsém lesz :)
2021. júl. 27. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!