Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyíthatatlan betegség...

Gyógyíthatatlan betegség esetén engedélyezik e az eutanáziát valahogyan Magyarországon?

Figyelt kérdés
Segítene valaki abban, hogy mi a teendő akkor, ha olyan súlyos gyógyíthatatlan agykárosodásom van, hogy nem tudok és nem is lehet vele együtt élni? Sajnos ez agyi képalkotó eljárással nem kimutatható, mivel gyógyszerek okozták a károsodást. Sok öngyilkossági kísérletem volt már, mind sikertelen volt, az orvosok megmentettek. Felakasztani nem merem magam. Lehet kérvényezni ilyet valahol? Tudom Magyarországon nem engedélyezett az eutanázia, én pedig ágyhoz kötött vagyok a betegség miatt, utazni nem tudok, de hátha tud nekem segíteni valaki. köszönöm
2017. aug. 9. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet
2017. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Passzív eutanáziára van lehetőség, magyarul visszautasíthatod az orvosi ellátást. Ettől persze nem fogsz kevésbé szenvedni, de sajnos nagyon messze vagyunk még attól, hogy az embert szuverén lényként kezeljék itthon. Valaki mindig el akarja dönteni helyetted, hogy mi a jó neked.
2017. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszom: nem
2017. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!