Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs eutanázia?

Figyelt kérdés
Természetesen nem arra gondolok, hogy bárki kérhesse pl. komoly depresszióra hivatkozva, de mondjuk egy komoly fájdalmakkal küzdő idős embernek, akire már a betegsége miatt nem vár semmi jó az életben miért kell éveken át szenvednie, mielőtt meghal? Olyan esetekben sem értem, amikor valaki mondjuk egy baleset következtében olyan súlyos sérüléseket szenved, hogy az élete további részében nem tud önálló cselekvést végezni és a családjától függ (legalább is jobb esetben) élete végéig. Nem rég olvastam egy idős emberről, aki rákos beteg lett, de volt egy ágyhoz kötött 50 éves lánya, akit megölt aztán magával is végezni akart valószinűleg azért, mert kilátástalan volt a helyzetük. Ilyen emberek, ha úgy döntenek nem szeretnének tovább szenvedni miért nem kérhetnek eutanáziát? Mennyivel jobb kegyetlen öngyilkosságba kergetni őket?
2020. febr. 16. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Jogodban áll megtagadni az orvosi kezelést és meghalni.
2020. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Európa néhény országában van, többiben nincs.

Mi a nincs országába tartozunk, törvénymódosítás kellene, de egyelőre a többségbe tartozunk, azért ez jelent valamit.

2020. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Mert ebben az országban ezt nem lehetne nyomon követni.. mint a halálbüntetést sem. Szerintem sok ártatlan ember kerülne oda ahová nem.kellene a politika miatt. Az eutanáziánál is ez van. Sok a korrupt orvos, akár bizottságban is, megkenik pénzzel és ráveszik,hogy nyírják ki eutanázia cimszó alatt az útban (örökség útjában) lévő szülőt,nagyszülőt. Ilyen téren sajnos elég rossz tapasztalatom van..

Mindemellett normális,korrekt körülmenyek mellett én is mellette állnék, hospiceon dolgoztam, láttam a sok szenvedő végstádiumos rákos beteget,akik morfium mellett is iszonyatos kínokat éltek át. Olyan is volt,hogy kérte,öljük meg.. szörnyű őket így látni. De ebben a korrupt világban én nem lennék benne biztos,hogy jó ötlet..sok mocskos dolgot láttam már a kórházakban.

2020. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minek ? Erős a félrekezelések miatti elmúlás statisztikája , komoly beavatkozások utani szövődmények vegkimerülés mergezesek rendesen irtják a lakosságot ...
2020. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!