Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tudtad, hogy Orbán Viktor...

Tudtad, hogy Orbán Viktor cirka 30 000 forintot követel minden magyar betegtől? / Magyar Közlöny 150. szám. 469/2021. (VIII. 6.) Korm. rendelete, amit OV sk. aláírt/

Figyelt kérdés

A Kormány 469/2021. (VIII. 6.) Korm. rendelete

a tervezhető fogászati ellátások, a rehabilitációs ellátások, valamint a tervezhető invazív beavatkozások

veszélyhelyzeti rendjéről >> [link]



2021. aug. 13. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hazugság.
2021. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Tölem nem, én beoltattam magam, meg át is estem a covidon még előtte, így nekem két védettségi kártyám is van.

A sürgősségi ellátásokat egyébként sem érinti. Akinek meg tervezhető műtétre, rehabra van szüksége, annak az alapbetegsége miatt amúgy is ajánlott az oltás.

2021. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Ostobaságot írsz.

1. A PCR tesztek többsége 14-18.000 Ft közötti áron mozog.

2. Védettségi igazolványra csak a tervezhető fogászati ellátáshoz, a rehabilitációs ellátáshoz és a tervezhető invazív

beavatkozásokhoz van szükség.

Aki nem rendelkezik vele, annak az ellátás előtt negatív PCR tesztet kell bemutatnia. De még ez sem igaz minden esetben, mivel a tervezett invazív beavatkozások előtt a szakorvos dönthet úgy, hogy nem kér negatív PCR tesztet.

Védettségi igazolványal nem rendelkező személy részére az egészségügyi intézmény térítésmentesen végzi el a PCR tesztet, ha

a) a beteg a tizennyolcadik életévét nem töltötte be,

b) a betegnél felmerül a fertőzés gyanúja, vagy

c) a beteg szakorvosi vélemény alapján Covid–19 elleni oltóanyaggal nem oltható be.


Úgyhogy az az állításod is ostobaság, hogy mindenkinek térítés ellenében kell PCR tesztet csináltatnia.

2021. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Akinek meg van védettségije, az nem fertőzött. Ja, hoppá, ez nem is biztos egyáltalán.
2021. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!