Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véralvadásgátló beadása?...

Véralvadásgátló beadása? SÜRGŐS!!!

Figyelt kérdés

Ma már be kellene adnom anyukámnak, de nagyon félek, hogy valami kárt okozok. Aki picit jártasabb a témában tudna segíteni?

Honnan tudom pl. hogy jó helyre szúrtam? Nagyon félek, hogy eltalálok egy vénát. Vagy abba megy. Nem tudom, hogy azokat hogy lehet kikerülni. Mert a combján is rendesen látszanak a zöld erek. Szóval félek, hogy bele szúrok egy olyanba, ami mélyebben van. Ebben segitenetek kérlek?

Neki hasba kellene adni, de nemtudom, hogy kezdjek hozzá.



2021. aug. 14. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Össze csíped a hasán a bőrt, és a össze csípett bőrbe oldalról beleszúrod. Nem tudsz vénát eltalálni, ahhoz rövid a tü.
2021. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Aa betegtájékoztatóban nagyon jól le van írva.

A hason összefogod a bőrt, és a redőbe merőlegesen szúrod bele. Annyi, hogy a köldöktől legalább 5 centire kell szúrni.

Van róla egy videó is:


[link]


Nem tudom, anyukád mennyi idős, de ha nem nagyon, akkor lehet jobb lenne, ha saját magának szúrná. Én például el nem tudom képzelni, hogy másra bízzam, magamnak sokkal jobban ráérzek.

2021. aug. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos idős anyukám. És nem is meri magának beadni. Ezért muszáj nekem beadni. Elolvastam a betegtájékoztatót. Az elmélet megvan. Csak nagyon félek, hogy valami kárt okozok.

Köszönöm az eddigi válaszokat. A videó nagyon hasznos volt.

2021. aug. 14. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kárt okozni, ahhoz túl rövid a tű.
2021. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok. Én a múltkor nagyon felvizesedtem, egyszerűen nem tudtam összefogni a bőrredőt. Pont mennem kellett kezelésre, ott megkérdeztem az ápolónőt, hogy ez nagy baj-e, mivel attól féltem, beleszúrom valamibe, például a belekbe. Azt mondta, ne aggódjak, ez a tű ahhoz túl kicsi.
2021. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!