Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kulcscsonttörési műtét után...

Kulcscsonttörési műtét után nem írt fel az orvos véralvadásgátlót, nem is kell injekcióval szúrnom magam. Elhanyagolható?

Figyelt kérdés
Például a velem egy kórteremben fekvő térdműtött betegnek kell szúrnia magát. Elfelejtette volna a doki, hívjam fel vagy elhanyagolható esetemben?
2018. dec. 9. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Jó kérdés...én telefonálnék
2018. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Nekem kikaptak egy vesekövet a múltkor műtétileg. Felnyúltak. Tíz napig szúrtam magam.
2018. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A doki rádnéz, és ha gyakorlott, akkor azonnal látja az állapotod, amiből kiderül, hogy felesleges szurkálni magad.

Ne másokat sasolj, hanem azt nézd milyen az állapotod. Ha jó, akkor dőlj hátra, és pihenj.

Lehet, hogy a vérképed tökéletes. akkor?

2018. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kulcscsont törés nem indokolja a véralvadásgátló használatát. Ne másokat nézz, mert semmi közöd az ő műtétjükhöz. És ne nézd hülyének az orvosod.
2018. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
"kulcscsont törés nem indokolja a véralvadásgátló használatát." Ahogy elvileg a térdműtét sem...
2018. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A térdműtét alsó végtagon van. Véralvadásgátló azért kell térdműtét után mert a mélyvénás trombózis tipikus helye az alsó végtag, és a mozgás hiánya miatt, fokozott pangás van az alsó végtagban, ami fokozott alvadást is jelent. Egy kulccsonttörésnél nem kell antikoagulálni, mert a beteg jól tud mozogni.
2018. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel te nem fekszel ezzel egész nap, ezért nem írtak fel.
2018. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!