Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogamzásgátló szedése, hogyan?

Fogamzásgátló szedése, hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv kedves mindenki!

(Nem most fogok életemben először fog.gátlót szedni, de nagyon régen volt már az, hogy vele éltem, szóval segítsetek kérlek frissíteni a memóriám.)

Eddig Estelle fog.gátlót szedtem, összesen talán 1 vagy 1,5 évig. Ennek van egy menete ugyebár, előtte kivizsgálnak, szedheted-e egyáltalán (normál esetben) ez nálam sosem fordult elő.

A kérdésem igazából több lenne.

Melyik fogamzásgátlót ajánljátok leginkább ami szerintetek a legkevésbé ártalmas?

Mennyi ideig ajánlatos szedni?

Milyen elváltozásokat okozhat a szedése?

Illetve mennyi időbe telik a hatása?

Köszönöm! (Ami eszetekbe jut azzal kiegészíthetitek!)



2021. aug. 21. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a fogamzásgátlót orvos írja ki személyre szabottan, neki tedd fel ezeket a kérdéseket!
2021. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia , a kivizsgálást akkor is megcsinálja a nőgyógyászod , mert nem mindenkinek ugyanaz jön be , mert ha úgylenne akkor mindenki ugyanazt szedné. Ajánalni nem ajánlok így egyetsem az a nőgyógyászod dolga hogy a vizsgálatok után ő melyiket javasolja. Elválltozások ? Azt nemtudom , mivel a szedéseknél hát kb 2 éventw vagy évente illik szünetet hagyni. Én 6éve szedem nem lett semmi elválltozásom. Te lehet a régi magas hormontartalmúakra gondolsz amiktől szőrösödfek a nők , de ma már alacsony a hormon tartalmuk bármelyiknek.

Mennyi ido a hatàsa? Ez nem egy ideiglenes gyógyszer , ezt szeded és kész , elfogyott a szelvényed , utána 7 nap szünet hogy megjöjjön a menzesued utána kezded újra a szedést és így tovább. Ez nem fejfájás csillapító hogy időkerete lenne. A védettsége a rendszerességben alakul ki . Ha minden nap este 9 kor beveszed akkor jó , de ha pl 2 órán belül kikakálod akkor a bevett gyógyszer hatástalan, pótolni kell.

Addig van hatása amíg szeded.

A káros dolgairól , annyi h elvileg a kolléganőmnek a méhfala nagyon elvékonyodott és a doki befejeztette vele . De szerintem mindenkinél más a hatása a következménye a dolgoknak.

De csak úgy egy hasaraütés szerűen választott bogyót ne szedjél , mert lehet nálad annak a fajtának semmi hatása nem lesz és hát gondolom nem szeretnéd. Mindenféleképpen nőgyógyászat az első állomás ezzel kapcsolatban

2021. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mi kell ajánljuk hanem az orvos miután megnézte a vérképed. Az, hogy mikortól hat, benne van a leírásában, mindegyiknek ugyanaz. A mellékhatások szintén benne vannak a bezegtájékoztatóba
2021. aug. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!