Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek volt már katéteres...

Akinek volt már katéteres szívműtéte fiatalok között tudna mesélni róla?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, rettegek már magától a gondolattól is. Sajnos nem csak vizsgálat lesz hanem ‘elégednek’ egy rossz részt a szívemben. ( ha nem pontos a megfogalmazás bocs, nem teljesen magyarázták el mit égetnek el)

Érdekel az hogy milyen a műtét közben,illetve utána. Van ahol pár nap pihenés javasolt a kateter helye miatt, de van ahol mozgást ajánlanak.



2021. aug. 25. 07:02
 1/3 A kérdező kommentje:
*elégetnek
2021. aug. 25. 07:03
 2/3 anonim ***** válasza:

2015-ben volt ilyen műtétem. Egyszer részletesen leírtam, de mivel nem találom, feltételezem, hogy törölték. Egyébként mire vagy konkrétan kíváncsi?

Milyen műtűt közben? Kicsit kellemetlen, de nem vészes. A comb aortából alulról, és felülről a nyaki verőérből vezettek egy-egy katétert. Nem éreztem, hogy bármit égetnének, pedig biztosan tették. Nem altattak, talán nyugtató injekciót adtak be. Még érzéstelenítőt sem, mert ha így lett volna, akkor nem éreztem volna, amikor az egyik doki dilettánsan megszúrt a katéterrel belülről a plexusomnál.

Utána jó sokáig nem lehet felkelni, egy éjszakát bent is maradsz, de másnap délelőtt már mehetsz amerre látsz, mert jön az új turnus.

Egy hónapig kell szedned majd a Aspirin protect 100-at, mert az vérhígító, és nem szabad semmi súlyosat emelned, és igen, utána jobb ha pár napig, vagy egy hétig pihensz.

2021. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem 2019ben volt.

Iszonyatosan fájt :/ . Ket helyem kellett égetni, szerencsére mindkétszer rögtön telenyomtak fájdalomcsillapítóval amint jeleztem, hogy nagyon fáj.

Utána hetekig fájt a hátam és a combnal a szúrás körül.

Az exemnek is volt, neki is borzasztóan fájt, viszont a műtét utána semmi panasza nem volt :)

2021. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!