Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyisek, miből áll...

Egészségügyisek, miből áll egy napotok?

Figyelt kérdés
Ha valaki leírná részletesen egy napját, nagyon megköszönném! Érdekel ez a pálya és szeretnék egy kicsit jobban belelátni.

2021. aug. 25. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki érdekel eün belül?

Nálam beutazás, átöltözés, felmenni az osztályra. Reggel van egy kis adminisztráció, megnézem kivel-mi történt, kell-e segítenem valamiben. Mivel kevesen vagyunk, így lehet segítenem kell etetni-itatni, vizsgálatra vinni valakit. Ha nagyon nincs senki, akkor pelenkázni is szoktam.

Ha ez megvan, akkor tematikusan megyek mindenkihez tornázni, mozgatni, állapottól függően. Ilyenkor kicsit beszélgetek mindenkivel, folyamatosan figyelek, hogy kinek milyen az állapota. Sokakat a covid lenyomott, ágyszéli tornát is nehezen tudják csinálni, míg előtte vígan mentünk a folyosón is.. Őket próbálom figyelni, mennyit fejlődnek, hogyan halad a javulás.

Ezután ebéd, aki olyan, kiültetem vagy kikísérem, ott is osztásban segítek, ha kell akkor evésben is.

Aztán nekem kb van 15-20 perc arra hogy én is egyek, akkor gyorsan megmelegítem az ebédem és mehetek vissza.

Akik kint voltak őket visszakísérjük, utána begyűjtjük az ebédet.

Kis pihi, ilyenkor kicsit adminisztrálok, felvezetem, hogy eddig kivel-mi történt. Ezután jön a délelőttihez hasonló torna a többieknél. Majd kb 16-17 körül megint van egy adag adminisztráció és igazából vége lenne a munka, de most vezetőség még szeretne 2 óra ápolást, így kell maradni.

Egyedül akkor van kis változatosság, ha napközben valakit torna után elkísérek vizsgálatra, akkor kicsit van idő beszélgetni, picit hallgatni őket, hiszen erre is nagy szükségük lenne.

2021. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Egy szabadnap pl ?
2021. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmenni a munkába , több mint fel óra. Átöltöztes. Reggel kis adminisztráció.

Aztán orvosi vizit , utánna mintavétel ha szükséges , értem ver , vizelet stb

Gyógyszereles ( injekció beadás , infúzió)

Dióhéjban ennyi. Túl hosszú lenne aprólékosan leírni.

Beszélgetni én is szeretnek többet velük mert szükség van rá , csak sajnos nincs elég idő.

Es este hulla fáradtan menni

2021. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

* átöltözés.

Látod már annyira fáradt vagyok , hogy írni sem tudok

2021. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Én fogorvos vagyok most éppen egy kötelező gyakorlatot gyűrök, mert trezidens vagyok, de amúgy reggel felkelek, bemegyek a kórházba (szájsebész rezidens vagyok), atöltözök, ellátok kb 30 beteget 8tól 1ig,néha segítek az asszisztensnőknek, felveszem a telefont, adminisztráció stbstb, aztán délután húzok dolgozni a magánba meg a körzetbe heti 3x este 8ig. Én imádom ezt a munkát, szóval nem annyira fárasztó, mint ahogy tűnik.
2021. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!