Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap kaptam meg az első...

Tegnap kaptam meg az első pfizer oltásomat, oltás után pár perccel elájultam a rendelőben. Volt akinél előfordult ilyen?

Figyelt kérdés
A lehető legnyugodtabban mentem az oltásra, semmi félelem/izgalom nem volt bennem, az orvos és az ápolók pedig azt mondták, hogy egészen biztosan emiatt történt. Oltás után leültem a váróban, majd egy pár perc múlva egyszer csak elsötétült minden és elájultam. Szerintetek ez mitől lehetett? Alapvetően nem vagyok “ájuldozós” típus, sosem voltam rosszul vérvételnél, oltásnál. Lehetséges hogy valamelyik összetevőre reagált így a szervezetem? Eddig nem féltem sosem az ilyesmitől, de most egy kicsit tartok a második oltástól emiatt.

2021. aug. 30. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Na, kezdődik megint...ezt az "Elájultam az X Y Z oltástól..." sztorit már vagy 5.-re olvasom itt.
2021. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem hiszem, hogy a beadott oltóanyag volt a ludas.

Valami tudatalatti fenntartás, félelem volt az oltóanyaggal kapcsolatban Nálad, és "hatott".

Hiszen annyi hír, mindenféle eset (igaz, nem igaz?) hangzott el bő egy évben sok (szak?)ember szájából.

Én így gondolom..

2021. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Oltóközpontban dolgozom (Svájcban, de ez mindegy is), napi kb. 1000 főt oltunk. Kb. 20-an beájulnak, főleg fiatal férfiak, nem tudjuk az okát, hogy miért pont ők. Mondjuk szerintem azért, mert a nők simán bevallják, hogy ők félnek, aztán pont ezért szóval is tartjuk őket (nehogy eszükbe jusson elájulni), a fiatal férfiak meg még machok, nem kérnek segítséget, de ugye ez csak az én teóriám.

Nagyjából öt percen belül mindannyian jobban lesznek, negyedórán belül saját lábon távoznak. Azt szoktuk nekik mondani, hogy a második oltásnál jelezzék, hogy ájulás volt, akkor fekve oltjuk őket, így nem esnek nagyot.

2021. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
60%
Érdekes, hogy oltóponton én is azt tapasztaltam,hogy csak fiatalok ájultak el, ők is csak amiatt, mert vagy nem ettek semmit előtte vagy nem ittak semmit, vagy a média beijesztette őket előre és eleve úgy jön el, hogy el fog ájulni.
2021. aug. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
A fogorvosom szerint náluk is a fiatal gyúrós férfiak ájulnak legegyszerűbben, mert a mechanikája az, hogy befeszíted az izmaidat és utána hirtelen kiengeded és attól ájulsz el, nekik meg sok és jó nagy befeszíthető izmuk van átalâban. Oltás előtt egy órával kell enni-inni, és akkor magasabb a vércukrod, nehezebben ájulsz el elvileg.
2021. aug. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Biztos lejárt oltást kaptál.
2021. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 laciku 02 ***** válasza:
44%
Volt már aki oltás elött is elájult.
2021. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Ki tudja, miért, de vérvételnél is általában a fiatal férfiak lesznek rosszul.

Mondjuk, a kérdezőről nem tudjuk, férfi-e, vagy nő.

2021. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én egyszer a vérvétel alatt voltam rosszúl. Általában inkább erősebben stresszes állapotban jön elő ilyen rosszúllét,mondjuk ezt még nem lehet ájulásnak nevezni. Akik elájultak az valódi ájulás volt vagy csak rosszullét és le kelett fektetni. Ha a médium nem nyomná ennyire a félelemkeltést talán

másképp álnánk hozzá kevesebb lenne a rosszúllét is.

2021. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első oltásomra tök nyugodtan mentem, ismertem az alkalmazottakat, semmi gond nem volt. Megkaptam, majd kiültettek egy kicsit. Belegondoltam, hogy "na és mi van ha lesz mellékhatása?" és hirtelen elkezdtem pánikolni. Ájulásszerű érzés fogott el, de PONT abban a pillanatban, ahogy elkezdett kattogni az agyam. Utólag jöttem rá - mikor már hazaértem - hogy kva ideges voltam az egész miatt, de ilyen furcsa passzív módon.
2021. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!