Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánúton készülök műtétre. A...

Magánúton készülök műtétre. A háziorvosom kiírhatja-e a szükséges vérvételt ehhez?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, ha a műtétemet magánúton intézem, megcsináltathatom-e az EKG-t, vérvételt állami egészségügyben? Korábban ennek nem volt akadálya, de kíváncsi vagyok, hogy jelenleg is van-e rá mód.

#vérvétel #egészségügy #műtét #magáegészségügy
2021. szept. 7. 14:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, 9, ha valaki elmegy magánorvoshoz, de amit lehet elintéz államiban? Mire fizetjük a tb-t szerinted? Inkább örülj neki, hogy aki magánúton intézi a dolgokat, nem terheli az állami ellátást, miközben a pénzt ugyanúgy fizeti.


Normális országban nincs magánszolgáltató, mert van normális állami. Elárulom, ha nem műtettem volna meg magam magánúton, már kb. meddő lennék, mert 1. az államiban nem vettek komolyan évekig, 2. mire valaki észrevette, mi baj, évek múlvára kaptam időpontot műtétre. Ha a családom nem segít ki akkor, akkor nem tudom, mit csináltam volna.

Nem kell idejönni turkálni a másik zsebébe, inkább gondold végig, hogy hol tart az ország, hogy vonják a tb-t, ha akarod, ha nem, és a nettó fizetésedből még külön kell fizetned, ha nem akarsz meghalni!

2021. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már aki magánellátást választ az próbálja az államival valahogy kiegészíteni, ha már alanyi jogon jár elvileg a TB ellátás,ne csak a fizetése legyen alanyi kötelesség.
2021. szept. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Csak nézzetek körül, mennyire ingyenes az ellátás külföldön, és milyen a hozzáférés ezekhez! Utána jobban megbecsülnétek a magyarországit! Nem véletlenül intézik a külföldön dolgozó magyarok itthon az ilyesmit.

Ha pedig valaki soron kívüliséget vásárol magának a magánrendelésen (nem a jobb ellátást fizeti meg, hiszen ott sincsenek jobb orvosok), akkor vásárolja meg a hozzá tartozó laborvizsgálatot is, nekem ez a véleményem, főleg, hogy az töredékébe kerül egy műtétnek.

2021. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

13-as, éltél már külföldön egyáltalán? Mert én 2 országban éltem már, a vőlegényem meg egy harmadikból jött, ahol szintén sokat jártam. Most költözünk vissza Hollandiába és elárulom, nem létezik magánorvos, magánrendelés, magánkórház stb. Amikor beszéltem erről, csak néztek, mert nem értették meg, mi szükség lehet rá. Hollandiában konkrétan az állami rendelők jobban néznek ki, mint itt a magánrendelők.


Ha meg szerinted a magánellátás nem jobb, mint az állami, akkor járj nyugodt szívvel továbbra is!

2021. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"akkor vásárolja meg a hozzá tartozó laborvizsgálatot is, nekem ez a véleményem,"

- te meg add neki vissza akkor a befizetett tb-jét, nekem meg az a véleményem!

2021. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
13-as, senkit nem érdekel a véleményed.
2021. szept. 10. 11:09
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Akkor minek tetted fel a kérdésedet???

2021. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
17, mert szerettem volna a kérdésre választ kapni, nem pedig a te személyes véleményed és pénzügyi tanácsaidat kértem.
2021. szept. 12. 15:45
 19/23 anonim ***** válasza:

Engem augusztusban műtöttek epekővel magánúton. Nekem is kellett vérvétel és ekg. Nyilván megcsináltatnám a labort magànúton is( volt már rá példa, jó okom volt rá) de most úgy voltam vele ezt a háziorvosommal kell intéztetnem aki ekg-t csinál, ha már egy vagyon tb -t befizetek akkor van időm , írja ki a vérvételt is. Nem is volt kérdés, hogy kiírja e.

Sajnáltam a pénzt egészen a műtétig. Most utána vagyok és nem sajnálom, az 500 ezer forint minden forintját megérte. Nem vagyunk gazdagok, de megtehetem. Most tényleg magamtól sajnáljam? Ez soknak hangzik, de más többet eldohányzik vagy szór el. Én sem csináltatnám magánban elhihetitek, de államiban sok a bunkó orvos, nővér, tisztelet a kivételnek. Sok rosszat hallani. Kiszolgáltatott helyzetben nem akartam bunkóskodást, esetleg megalázást magamnak.mivel júniusban amikor dokihoz mentem nem végeztek még epekőműtétet tél óta csak ha életveszély van. Nem tudom most csinálják e. De gondolom én lennèk a 3000. aki a várólista végén van. Én mindenképp magánban akartam. Első műtét stb… Itt bementem egyre, háromkor már műtöttek, reggel 7 kor már jöhettem. Minden rendben volt. És hihetetlen volt látni mennyi ember van, akit ott műtenek. A szobatársamnak sérv műtétje volt, államilag 2x rontottàk el. Azért nem mindegy harmadszorra lábadozni, táppénz, stb… elég egyszer is.

13 nak

Én megvásároltam a műtétemhez a labor vizsgàlatot. Már pedig úgy, hogy minden egyes hónapban mióta kikerültem az iskolából13 éve, levonják a béremből a tb-t. És k.rvára nem használom ki, mikor évek óta nem látott orvos. És igen, ugyanazok az orvosok és nővérek, de itt tudnak normálisak lenni, már már kedvesek. Jobbak a körülmények. Nem egy dohos kórterem 5-6 emberrel, hanem egy szállodai szoba 2 fővel. Itt nem kapok fertőzést a mütő asztalon, itt leviszik a cuccom a recepcióra, nem én emelek frissen műtötten. Ilyennek kellene lenni az állami ellátásnak. Itt csak 2 hónapot vártam a műtétre. Nem sorolom.

2021. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod vesz majd táppénzre is. Az ő dolga vérvételre küldeni, ekg-t csinálni is. Fordulj hozzá nyugodtan.
2021. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!