Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne elmennem kardiológiai vizsgalatra?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok.

Mióta az eszemet tudom nem vagyok jó a sportokban. Egy kis futás után (max 3 percet bírok futni pihenés nélkül) elkezdek fulladni.


Volt rengeteg vizsgálatom emiatt, mert kicsiként a semmitől is fulladoztam, de a vizsgálatok sehová nem jutottak.

Kaptam ilyen inhalátort mint amit asztmára szoktak adni, de az orvosok azt mondták nem vagyok asztmás.


Már egy jó pár éve azért nem fulladozok a semmitől, viszont mostanában a párás meleg időben nagyon nehéz volt lélegeznem. Ezt tényleg rengeteget vizsgálták, semmi magyarázat a dologra.


Pár éve volt egy időszak amikor rengeteget jártam kórházba, felsorolni is alig tudom mi miatt, volt agyrázkódás, csigolya elmeszesedés, petefészek gyulladás, vashiány, és sok más, de ezek se lettek lezárva, mert képbe jött a vírus.


Mondjuk a kórházba nem is igazán akarok visszamenni, mert nagyon rossz volt az ellátás.


Ennek a rengeteg dolog keretein belül voltam kardiológiai vizsgálaton ahol azt mondták semmi pici bajom sincs.


De bármilyen sportnál nagyon lüktet a szívem, már rosszul vagyok tőle. Vettem egy sport okos órát ami méri a pulzusom. Ma kicsit késésben voltam valahonnan ezért gyorsan sétáltam egy közepesen nehéz táskával a hátamon. Az óra többször is jelzett, hogy túl magas a pulzusom, elérte már a 180at, pedig csak gyorsan sétáltam.


Mire oda értem ahova kellett, teljesen kifulladtam, folyt rólam az izzadság, de ami a legrosszabb, hogy úgy ültetett a szívem, hogy szerintem mások is látták ahogy leületem. Szédületem és szabályosan lüktetett az egész testem, főleg a mellkasom és a fejem. Azt hittem elhányom magam.


Ez fennált korábban is nálam, csak akkor azt hittem ez normális másoknál is, és csak puhány vagyok. Mégis a kardiológián azt mondták semmi bajom. Van értelme visszamennem megint?


2021. szept. 10. 20:26
 1/9 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen menj el kardiológiára ismét, de érdemes lehetne valahova máshova. Esetleg magánba.
2021. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki az elsőt, hogy lehetséges neked is egy 24h-s vérnyomásmérő készülék kellene.
2021. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, vérnyomást nem mértem. De nyugalmi helyzetben a pulzusom 60-120 között ingadozik.
2021. szept. 10. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Az sok, főleg ha nyugalmi helyzetben 100 fölé megy, az semmiképp sem normális. Elviekben 72-80 a normál pulzus tankönyv szerint. Tehát még a 60-80 teljesen elfogadható.
2021. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most is 110 pedig álldogálok csak 😅
2021. szept. 10. 22:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg el kellene mennem orvoshoz... Mindenképp, köszönöm szépen
2021. szept. 10. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp keress fel egy másik kardiológust is , nem is kell megemlíteni hogy már voltál egynél.
2021. szept. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Most hogy vagy ? Voltál másik dokinál?
2021. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia. Még nem voltam, most vizsgáim lesznek. Előbb háziorvoshoz kell mennem a beutaló miatt, és több hónap lehet mire a kardiológiára kapok időpontot.
2021. szept. 14. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!