Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 15/L Ez mi lehet? Pánikroham/p...

15/L Ez mi lehet? Pánikroham/pánikbetegség esetleg? Érdemes lenne elmennem dokihoz?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és mostanában sokat szűr a szívem. Régebben is előfordult már de ritkábban, hogy nagyon fájt. Először nagyon megijedtem, azt hittem hogy szívroham de akkor már nem lennék itt. Legelső alkalommal annyira fájt több órán keresztül, hogy nem tudtam aludni, féltem és átmentem anyámhoz sírva hogy nem akkor meghalni. Azután kb hetente előfordult ugyanez, majd 2 hónapig semmi, és most újra. Ilyenkor az egész bal kezem és vállam fáj, valamint folyton köhögnöm kell vagy nem kapok normálisan levegőt. Még mielőtt elkezdődött volna, néha azt éreztem hogy a szívem nagyon erősen kezd el verni, kb mintha csuklanék. Az egész testem rázkódott, pedig ezek legtöbbször akkor voltak mikor ültem vagy feküdtem. Teljesen váratlanul jönnek ezek a "rohamok" vagy nem is tudom minek nevezzem, és elég ijesztőek. Anyám szerint pánikroham. Elmenjek esetleg kardiológushoz? Vagy felesleges?

Plusz még azt kifejtettem hogy nagycsoportban a háziorvos elküldött ultrahangra a szívem miatt, mert valamit furcsán hallott, de nem találtak semmit, azt mondták menjek vissza 2 év múlva. 8 évesen megint mentünk, akkor is ugyanez volt, de később már nem mentünk vissza.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 6. 22:14
 1/4 anonim válasza:
100%
Lehet szívbeteg vagy nemtudom ezt csak az orvos tudná megálapítani :) , én azt javaslom fordulj orvoshoz csak ő tudja megmondani mi van veled tutira 15/f
2017. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kardiológiára kéne menni, háziorvos majd ad beutalót. Ha testileg minden oké, akkor pszichológus.


Minden jót!

2017. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kardiologia! Ha mindent rendben találnak, az már lelkileg is sokat segít.
2017. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Majd elmegyek a háziorvoshoz beutalóért.

A hibákért bocsánat, *szúr, *akarok

2017. szept. 7. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!