Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Táppénz alatt lehet háziorvost...

Táppénz alatt lehet háziorvost váltani? Van ennek valami különösebb akadálya? Kell valamit előtte tennem?

Figyelt kérdés
Mai nap voltam a háziorvosnál, aki minősíthetetlenül viselkedett. Ez már a 2. és elegem lett. Úgy döntöttem elmegyek onnan és át egy másikhoz. Csak pont táppénzen vagyok - amiatt is mentem vissza -, csak nem tudom, hogy az átjelentkezés ilyen esetek közben hogy megy.

2021. szept. 14. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Azért én háziorvosként marhára kíváncsi lennék a részletekre, mert a minősíthetetlen általában azt jelenti, hogy a kolléga szimplán nemet mond valamire, vagy nem nyalja fényesre a beteg fenekét.


Egyébként igen a kérdésre a válasz.

2021. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem erről van szó. Miután jeleztem neki, hogy nem javultam még meg teljes mértékben, feltette a kérdést, hogy akkor miért/mitől is lettem rekedt. (mert hogy ez volt az egyik, amit nem éreztem, hogy elmúlt volna) Mondtam neki, hogy én múltkor jeleztem ezt a tünetet. Erre kiakadt, mert hogy az neki nincs beírva, mert hogy szerinte nem jeleztem. Mondtam neki, hogy szerintem meg igen. Erre mondhatni szinte már-már kitessékelt, hogy akkor lehet keresni másik orvost. Mindezt leírhatatlan stílusban. Papíromat nem adták ki, konkrétan elküldtek a .... oda. Na, mindegy. De ez már a sokadik. Legelső alkalommal, mikor a maszk viselés még konkrétan szabályban volt adva, hogy viselni kell zárt térben, elfogadhatatlan stílusban jelzete nekem, hogy vegyem már le, hogy halljon is vmit. (úgy, hogy egyébként a szobában senkin nem volt maszk)

Személy szerint - mint egy páciens - nem is kívánom, hogy kinyalják a fenekem, de van egy stílus, amit én szerintem egy orvos nem engedhet meg magának. Ezt egyáltalán nem. Szerintem.

2021. szept. 14. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ez elég gáz. Hány éves ez az orvos? Megjegyzem nálunk még mindig kötelező a maszkviselés.
2021. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez kamu.

Hisztizel, mert te még maradtál volna táppénzen, de ő nem látta indokoltnak, ezért össze balhéztál vele.

A komment második fele pedig teljesen eltér a kérdéstől, és nincs olyan, hogy nem kapod meg a táppénzes papírodat, főleg ha az még nincs lezárva.

De, a betegjogi képviselő elérhetősége minden egészségügyi intézmény, minden osztályán, minden emeletén, minden szakrendelésén ki van függesztve.

Ott tudsz panaszt tenni.

2021. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pfff... szerintem ilyen 50-60, tán 60 feletti, passz. Ilyesmi korban lehet, de nem tudom pontosan.

Ott még kiírva sincs semmi erről. Nincs ezzel baj, mármint úgy értem, ha őt nem érdekli, egyéni gondja, baja, csak ha van egy szabály, amit kötelezően mindenkinek be kell tartani, akkor ne én legyek már seggbe rugva, azért mert én betartom. És vannak bent 3-an, ma plusz egy beteg is ott ült és nem egy tág szoba és senkin egy maszk sincs. Nem is érdekli őket - és mellé még ez a gusztustalan, lekezelő stílus.... Mondom, én nem szeretem , ha feneket nyalnak, sőt egyenesen vhol utálom is, de na.... azért van egy határ.

És amúgy kell vmit tennem - nekem? Vagy majd ő átadja a folyamatban levő táppénzzel kapcsolatos cuccokat az új orvosnak?

2021. szept. 14. 20:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért előbb érdemes tisztázni, hogy van e új orvos aki fogad... Ugyanis nem kötelező bárkit befogadni...
2021. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4-es. Ez nem kamu!

1. Eleve szabadságon lettem volna, bocsi

2. Nem szoktam betegségekkel kamuzni, főleg nem ilyenek miatt, mint amit írsz.

Nem részleteztem a kérdésben, de azért mentem vissza, mert úgy beséltük meg vele, hogy ha nem javulnék, akkor menjek vissza és felírt volna antibiotikumot. Nem a táppénzes papírt miatt, rohadtul nem érted. De nem számít.

2021. szept. 14. 20:13
 8/11 A kérdező kommentje:
4-es: Ja és amúgy még vmi: pénteken mentem volna vissza, ha javultam. Szóval, hagyjuk, jó?
2021. szept. 14. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:
És miért kell jelezni, ha valaki rekedt, nem veszi észre a beszéden? Vagy cetlikkel társalogtatok?
2021. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyu kérdező!

A kommentjeidnél, egyik szavad ütöd agyon a másikkal.

Szerintem most ülj le, igyál egy sört, vagy limonádét, vagy amit szoktál.

Vegyél egy forró fürdőt, vagy tusolj, amit szoktál.

Holnap pedig, józan, kipihent állapotban fogalmazd meg PONTOSAN a kérdést, és kezdjük újra.

2021. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!