Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőrákot el mondják egyből...

A tüdőrákot el mondják egyből az orvosok?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt voltam tüdőszűrön, és ma reggel hívtak, hogy vissza kéne menni hétfőn, mert találtak valamit a tüdőmbe, meg szeretnének egy új röntgent csinálni a fő orvos. De hozzá tették, hogy nyugodjak meg nincs nagy baj meg nem sürgős stb.. Viszont én meg eléggé rá parázok mindenre, és ezért kérdezem, hogy ha rák lenne, azt egyből el mondták volna igaz?

20/L



2021. szept. 17. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer engem amiatt hívtak vissza, mert valami baj volt a géppel, s rossz lett a felvétel. Először nekem is annyit mondtak, hogy valamit látnak, ezért új felvétel kell. Szerencsére az esetek többségében nincs valódi baj. Szóval ne aggódj!
2021. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Grimfox ***** válasza:
87%
Nem tudják azonnal elmondani, mert egy röntgenen csak annyit látnak, hogy valami elváltozás van a tüdőszövetben. A rák kiszűrésére több vizsgálatot is el kell végezniük, például vérvizsgálatot, esetleg CT-t. Ugyanakkor ha az orvos azt mondja, hogy nem kell aggódnod, és nem is sürget, akkor tényleg nincs okod rák miatt aggódni. Lehet egy korábbi tüdőgyulladás, covid fertőzés okozta hegesedést találtak, vagy ha esetleg dohányzol, amiatt valamilyen árnyékot a tüdődön.
2021. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze, telefonon elmondták volna! Hol élsz te? Különben is, ha találnak valamit, ami nem egyértelmű, akkor megnézik mégegyszer. Aztán majd megmondják, mi van. Ne parázz előre!
2021. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem is így konkrétan, de ha gyanús lenne, hogy az lehet, akkor azt mondták volna, azonnal menj vissza.
2021. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Dohányzok és ilyen labdaszeru árnyék féleséget én is láttam a felvételen
2021. szept. 17. 14:56
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%
Nem mondhatnak semmit telefonban főleg, hogy nem az orvos hív, kivéve ha magán vagy ismerős, de előre semmi infót sem tudnak, tehát a sürgősségét sem tudja megítélni. Majd megismétlik, rendszerint ilyenkor már 2 irányú, nagy méretű kivitelben, ezer dolog miatt lehet ez,majd ott elmondják.
2021. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Imádom, hogy valaki ezt valaki azt mondja..
2021. szept. 17. 15:06
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
4. vagyok, tapasztalatból írtam. Nekem a nőgyógyászati rákszűrésem után jött a telefon, hogy menjek be személyesen megbeszélni az eredményt, lehetőleg holnap. Ennél többet nem mondhatott az asszisztens, aki telefonált. Egy héttel később már túl is voltam a műtéten. Úgyhogy ha neked valóban " hozzá tették, hogy nyugodjak meg nincs nagy baj meg nem sürgős stb", akkor ne aggódj túlzottan. :)
2021. szept. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
80%
De ő nem nőgyógyásznál volt, más a tüdőszűrés. Az asszisztens nem is biztos, hogy informálva van arról, hogy neked miért kell visszamenni, mondani nem mondhat semmit és persze nem sürgős, meg ne ijedj meg, ezt kell mondani, hiszen semmi konkrétum nincsen, előre meg minek kellene aggódnia akárkinek is. Tüdőszűrőn nem derül ki, hogy milyen elváltozás, ha van is, ehhez kellenek más vizsgálatok is, ha az ismétlés is indokolja.
2021. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
59%

Még a másik amire reagálnék és a kérdés ez volt:

"A tüdőrákot el mondják egyből az orvosok?"-ez attól függ neked mit jelent a rögtön. Az egyértelmű diagnózis után igen, de a mellkas röntgen nem ad ilyen jellegű diagnózist.

2021. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!