Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet/kell tenni olyankor,...

Mit lehet/kell tenni olyankor, ha az orvos olyan beavatkozást rögzít eeszt-ben, amit a valóságban nem végzett el?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam fogorvosnál. Először voltam nála, fogínygyulladás miatt mentem. Semmit nem csinált, csak státuszt vett fel, a fogkő leszedésére is 1 hónap múlvára adott időpontot, azonban az eeszt-ben feltöltött ambuláns lapomon 16 fog tömése, egy érzéstelenítés is szerepel.


Nyilvánvaló hogy így több pénzt kap az ellátásért, de csak gáz hogy berögzíti a leleteim közé hogy 16 fogam betömte, miközben összesen nincs ennyi tömött fogam...



2021. szept. 20. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán el akarta számolni hogy több pénzt kapjon a NEAK-tól

Én háziorvosi ellátásokat szoktam látni berögzítve, mikor mondjuk tudom, hogy két éve nem is jártam nála

Én nem sajnálom tőlük azt a plusz beírást, amilyen nevetséges fejpénzt kapnak egy-egy ellátásra...

2021. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1

Mit jelent a nevetséges fejpénz?


Csak mert nem ismerek se csóró se hétköznapi életet élő orvost.

Ezért kérdezem, tudsz számot mondani?

2021. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor én néztem egyszer, egy fogtömésre talán 300 foritnot adtak
2021. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Engem sem zavarna, hogy több pénzt hív le, ha nem kerülne bele a nyilvántartásba, hogy 16 fogam tömött.. Az nem zavar, ha mondjuk a háziorvos, ha fájós bokával megyek beírja azt is, hogy meg vagyok fázva, mert az nem egy maradandó állapotot rögzít...
2021. szept. 20. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

A fogakat számmal jelzik. Azt írta, hogy a 16-os fogadat betömte.


[link]


Nyilván nem annyira hülye, hogy beírja azt, hogy 16 db fogadat betömte. Ennyit soha nem tömnek egyszerre, ezt mindenki tudja, gyorsan megbukna vele. Amúgy meg az állami fogorvosok nem az alapján kapják a pénzt, hogy mennyit tömnek, hanem hogy mennyi beteg tarozik az ellátási területükhöz.

2021. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 5ösnek igaza van, a 16 a fog számát jelöli (1es kvadráns 6os fog, azaz a jobb felső első nagyőrlő).


Nem az eredeti kérdéshez tartozik ugyan, de akkor már helyesbítem is 5öst, ha feljött a téma. A neak által finanszirozott rendelőkben teljesítményfinanszírozás folyik, tehát adott hónapban az ellátások mennyisége es típusa alapján fogják megkapni a finanszírozást, amit aztán el kell kolteni az asszisztensre, az anyagokra, a közművekre és még saját magának is jó, ha ad fizetést. Az állam egy fix büdzséből dolgozik minden hónapban, ezt osztja el arányosan az ország neakos rendelői között. Ezért van az, hogy egyes helyeken beírnak olyan kezelést, ami valójában meg sem történt. Ez persze nem helyes, de ez az ok.

2021. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os ez igaz a neurológiára, reumatológiára, és sok mássra, de nem igaz a körzeti fogorvosi rendelésekre. Ott a háziorvosokhoz hasonlóan fejpénzt kapnak.
2021. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak hogy nagyon pontosak legyünk, ebből áll az alapellátó fogászatok finanszírozása:

1. fixdíj - területellátási kötelezettség szerinti lakosok száma alapján (amire te céloztál 5-ös),

2. kiegészítő díj - bizonyos kedvezményezett településeken

3. teljesítménydíj - teljesítmény-jelentés alapján, meghatározott minimumidőkkel, alapellátásban elvégezhető

beavatkozások pontértéke jelenthető le a finanszírozó felé - ez az összeg befolyásolható tehát azzal, mennyi/milyen beavatkozást végez el az adott rendelő,

4. jogviszony-ellenőrzési díj - beteg NEAK nyilvántartásban jogosultként szerepel-e (biztosított/jogosult)?

5. sürgősségi rendelkezésre állási díj


[link]

2021. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, ok, jogos, igazad van.
2021. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bejeleneteni úgy tudod, hogy ügyfélkapun keresztül kikeresed a TAJ-al összefüggő szolgáltatásokat, ott meg tudod tenni egyszerűen. Mielőtt megtennéd azért érdemes lenne az előző hozzászólásokat figyelembe venni.
2021. szept. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!