Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit mondjak az orvosnak ha...

Mit mondjak az orvosnak ha nem akarok többé hozzá menni?

Figyelt kérdés

Magánforgorvosról van szó, alsó 5ös egygyökerü fogat gyökérkezel nekem, folyamatosan visszahív és rengeteg pénzt elkér (dupla annyit mint máshol+nyugta nélkül). Kértem másod és harmadvéleményt is,megerősítették azok a dokik is, hogy teljesen fölösleges a további kezelés. (Egy végleges tömés kéne már csak és kész, ehhez képest a mostani dokim még 5ször 6szor(!) szeretne visszahívni úgy hogy már legaláb 5ször voltam).

Van egy előjegyzésem október elsejére is hozzá de rájöttem,hogy át vagyok verve (eddig úgy voltam vele ha már ott elkezdtem a procedúrát be is fejezem,na de nem akarok 200+ezer Ftot egy fogra költeni, lassan egy implantátum vagy egy mikroszkópos kezelés árát).


Másik doki vállalná az utolsó kezelés elvégzését,na de akkor le kell mondjam az időpontot ennél a dokinál és gondolom kérdezősködni fog hogy akkkor mikor megyek legközelebb meg miért nem megyek vissza..


Mit mondjak neki? :/ Kerek perec hogy orvost váltok? Olyan gáz az egész..


2021. szept. 25. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi különlegeset mondani, felhívod, hogy nem tudsz az adott idöpontban menni, és nem tudod, mikor lesz megint lehetöséged.
2021. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen mond hogy orvost váltasz. Amugy ha indokolatlan a kezelés és lehúzott pénzzel es van harmad véleményed is akkor be is perelheted ha netalantan tovabb zaklatna.
2021. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lemondod az időpontot és nem kell magyarázattal szolgálnod.
2021. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De amugy #1-es is jót ír, ha nem származott belole sem egészségi sem penzugyi károd.
2021. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész el a megadott időpontban és kész, nem vagy köteles magyarázkodni, szabad orvosválasztás van.
2021. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
5-ös: sok esetben ha nem megy el az idöpontra, akkor a kezelési költség egy részét köteles fizetni, mert az orvos nem tudott arra az idöre berendelni valakit. Meg egyébként is igen bunkó dolog nem szólni, hogy nem tudsz menni.
2021. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,szeretném azért lemondani az időpontot mert úgy érzem úgy tisztességes. Csak azt nem tudtam,hogy a lemondást hogy indokoljam,mármint leírjam e kerek perec benne hogy nem is szeretnék soha többet menni vagy csak annyit hogy kérem törölje az időpontom. Utóbbi esetén tartok tőle,hogy visszakérdezne,hogy akkor mikorra írjon át :D

De tudom,túlgondolom,nagy konfliktuskerülő vagyok sajna..

2021. szept. 25. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszakérdez, akkor megmondod, egyelöre nem tudod, hogy alakul az idöbeosztásod, majd jelentkezel, ha akarsz új idöpontott.
2021. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

"le kell mondjam az időpontot ennél a dokinál ... szeretném azért lemondani az időpontot mert úgy érzem úgy tisztességes"

Ennek semmi köze a tisztességhez. Úgy "illik", de egyáltalán nem "kell" lemondanod. Főleg ha valóban konfliktuskerülő vagy. Egyébként meg ha ő nem bánt veled úgy, ahogyan nem is csak "illik", hanem egyenesen kötelező, mert csak úgy legális (a számlaadásról beszélek), akkor te miért kellene, hogy illedelmesen viselkedj?

Ha mégis lemondod, akkor legalább tudjál róla, hogy nem is vagy annyira konfliktuskerülő.

2021. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit megindokolni
2021. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!