Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivan akkor ha eltitkolok egy...

Mivan akkor ha eltitkolok egy betegséget, mondjuk egy alkalmasságin és kiderül? Ez bűncselekménynek számít? Van valami következménye?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,az a következménye,hogy felmondhatnak neked,vagy ha a betegséged miatt lesz munkahelyi baleset nem kapsz táppénzt. Tehát csak rosszul jössz ki belőle.
2021. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűncselekmény, de saját magaddal és a munkáltatóval kiszúrás. Nem poénból találják ki ezeket.
2021. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is, milyen alkalmasságiról van szó?

Ha pl. katonai vagy rendészeti képzés alkalmassági vizsgálatakor eltitkolsz egy betegséget és ez utólag kiderül, akkor a felvételről szóló döntést megsemmisítik és büntetőjogi eljárás is indítható ellened.

Ha ez olyan betegség, ami az adott munkahelyen kizáró oknak minősül, mivel pl. akadályozza/akadályozhatja a munkavégzést, akkor az a minimum, hogy kirúgnak.

2021. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy milyen munka és milyen betegség. Sok embert ismerek,aki nem mondja el üzemorvosin ha van valami baja,úgysincs hatással a munkájára.
2021. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen katonaságnál és rendvédelemnél , eljárás indítahtó ellened, én sem titkolom a betegségem soha , mert nem lenne értelme ,úgyis kiderülne ha valami probléma történe,hogy a betegség miatt van.
2021. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindenféle nyavalyám volt már, az éves alkalmassági vizsgálaton (iroda) kérdezte az orvos, hogy van-e valami betegségem. Erre visszakérdeztem, hogy "soroljam"? Azt mondta doki, hogy inkább ne.. Ennyiben maradtunk.
2021. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakoznék ahhoz, hogy attól függ, milyen munkakör és milyen betegség.


Irodában dolgozom, számítógép előtti munkavégzés. Úgy titkolom el a közepesen erős (sajnos kezeletlen) refluxomat és a magas koleszterint, mint a szél.


Viszont járművezetőknél, rendvédelmi szerveknél, pedagógusoknál, vagy ahol baleset lehet a betegségből - ott tényleg el tudom képzelni, hogy nagyobb probléma egy betegség elhallgatása.

2021. szept. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%
Ugyan már. Megmondod, hogy nem tudtál róla.
2021. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudott róla amivel évek óta kezelik?
2021. okt. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt nem írta, hogy évek óta van, másrészt, ha kezelik is, azt a dokinak nem kell tudnia. Ő egy állapotot fog látni.
2021. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!