Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez bűncselekménynek számít?

Ez bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

Ez asszisztált öngyilkosság? Az asszisztált öngyilkosság, vagyis segített öngyilkosság bűncselekmény.


Ha én egy súlyos testi fogyatékos rokonomat ápolom -(tegyük fel) - és mesterségesen táplálom. Majd ő azt kéri tőlem, hogy ne adjak neki ételt - mert így szeretne öngyilkos lenni - és ezért én nem "tömöm" meg, hanem kérése szerint nem adok neki. Ezzel én bűncselekményt követek el? nekem meg kéne "tömnöm"? (ápoltam már rokonomat korábban, de szerencsére az ő állapota sokkal önállóbb volt, tehát a helyzet csak feltételezett, jelenleg senkit sem ápolok)



2018. szept. 6. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, bűncselekmény.
2018. szept. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Kulonosen kegyetlen gyilkossag, mert kaja nelkul akar tobb, mint egy honapon at is szenvedhet, mire ehen hal.

Ha az apoltad ilyent ker toled, akkor mondd el egy orvosnak, aki depresszio elleni gyogyszert irhat fel, vagy vidd el egy olyan orszagba, ahol az euthanasia torvenyes.

2018. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen az. Téged meg jól megbüntetnek és mivel nem is tudod bizonyítani, hogy hogy történt még kegyetlennek is minősítik.
2018. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (csak még egyszer, jelenleg nem ápolok senkit, csak a jövőben félő, hogy ápolnom kell majd). Én is azt gondolom, hogy ez bűncselekmény, csak nekem az az ellentmondás, hogy minden embernek joga van visszautasítani a táplálékot, kivéve azoknak, akik segítségre szorulnak, mert nem tudnak egyedül táplálkozni. Szóval, nem lepődtem meg, hogy ez bűncselekmény, de véleményem szerint a különös kegyetlenség az inkább az erőszakkal életben tartás, és a beteg önrendelkezési jogának korlátozása... Továbbra is azt gondolom, hogy ez embertömés.
2018. szept. 7. 18:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az eutanázia turizmus sem járható út. Egyrészt azért, mert attól, hogy külföldön hajtják végre az eutanáziát, attól még magyar állampolgár marad az alany. És a magyar Btk a magyar állampolgárokra akkor is vonatkozik, ha külföldön tartózkodnak, vagy ha a "büncselekmény " idején külföldön vannak. A másik meg, ha én elvinném egy szenvedő rokonomat, akkor én asszisztálok, vagyis ismét az asszisztált öngyilkosságnál tartunk. Tehát 2 lehetőség marad, vagy asszisztálnék, akkor börtönbe csuknának, vagy erőszakkal életben tartanám...
2018. szept. 7. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy te mit gondolsz.

A bíróságon az ügyész úgyis különös kegyetlenségből elkövetett emberölés miatt kérne min. 15-20 évet rád.

A törvények nem ismerete meg nem jogosít fel arra, hogy megszegd őket.

Mivel otthon halna meg tuti a boncolás = kiderül, hogy nem kapott enni.

Ha a kórházba kerül az megint kiderül és hivatalból indul meg a feljelentés emberölés kísérlete miatt.


Ez van, ezek a hazai törvények és ezt kell elfogadni.


Amúgy ha szenved akkor bekérheti magát a krónikusra, ahol 1-2 hét alatt elmegy.. ott nem tömik, sőt rá is segítenek néha.

2018. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én csak egy egyértelmű, és egyenes kérdést tettem fel, nem feltételeztem azt, hogy a törvény nem ismerete felmentene egy bűnöst. És azt sem mondtam, hogy nem fogadom el a magyar törvényeket. Viszont nem mindegy, hogy én mit gondolok, mert beszélni azért szabad róla. Én nem tudom tabutémaként kezelni az eutanáziát. Tudjuk, hogy a törvényeket magyarország leggazdagabb és legjobb életű személyi alkotják, és én nem fogom tabutémaként kezelni ezt a pszichopátiát ami általában a fogyatékossággal kapcsolatos törvények mögött van... mind, az ápolási díj, a gondnokság alá helyezés, a passzív eutanázia korlátozása, az elmegyógyintézetek... a rokkant fiatalok elszigetelése a társadalomtól. Mindenki tabuként kezeli ezt az egészet, mert nem merik kimondani, hogy amit elszenvednek az teljesen embertelen, nyilvánvaló, hogy nem élnek teljes életet, mégis mindenkinek ezt kell hazudnia, mert ha valaki nem hazudik, akkor azt mondják neki, hogy "tök mindegy, hogy mit gondolsz".
2018. szept. 7. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én csak egy egyértelmű, és egyenes kérdést tettem fel"

Amire egyértelmű és egyenes választ kaptál. Ha filozofálni akarsz, akkor azt írd.

2018. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jogos! igaz, ezt máshol kellett volna továbbgondolnom!
2018. szept. 7. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!