Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EESZT-ben háziorvos mit lát?

EESZT-ben háziorvos mit lát?

Figyelt kérdés

Tehát ha elmegyek a háziorvosomhoz akkor ő a számítógépen minden adatot tud rólam az EESZT-n keresztül? Tehát mikor és hol voltam orvosnál, milyen kezeléseken vettem részt.

És ezt valóban le lehet korlátozni, hogy mit lásson és melyik orvos? És azt hogyan kell?



2021. okt. 4. 09:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy a háziorvos a NEAK-ről szedi az adataimat?
2021. okt. 4. 09:15
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentkezés után a legelső menü az önrendelkezés.
2021. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi közben megvan. A háziorvos melyiket nézi? EESZT vagy NEAK?
2021. okt. 4. 09:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
EESZT...
2021. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Miért akarod korlátozni? Nem jobb ha egy komplex képet lát rólad (nem tudom mennyit lát amúgy) és az alapján el tud gondolkodni, mi bajod lehet?
2021. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5

Nem kell mindent tudnia, pl. van, amihez konkrétan semmi köze. Ha majd orvoshoz kell mennem, én is letiltok mindenkit, de szerencsére évtizedek óta nem voltam.

Nekem nagyon nem tetszik ez a fene nagy információ áramlás... Jobb volt régen, a kartoték-korban.

2022. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös válaszíró! "Jobb volt régen, a kartoték-korban." A házi orvosoknál mai napig ot vannak a régi papír alapú Jobb volt régen, a "kartoték". Mivel azokat a házi orvos nem selejtezheti! Ezen kívül minden orvos vezet saját számítógépes információs rendszert! Ami csak az adott orvos lát. Ezen felül van az EESZT. Ami egy (EESZT) plusz országos központi nyilván tartás.
2023. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

"Ezen felül van az EESZT. Ami egy (EESZT) plusz országos központi nyilván tartás."

Igen, éppen ez a bajom a rendszerrel. Mi köze xy szemész szakorvosnak ahhoz, hogy milyen egyéb eü gondjai vannak az embernek?? Mi köze a háziorvosnak egy olyan betegséghez, amiben ő nem is kompetens, és pont azért megy el az ember magánrendelésre, hogy ne is tudjon róla?? Kicsit átestünk a ló túloldalára ezzel a "boldog-boldogtalan mindent lát"- dologgal.

2023. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as válaszíró! Én voltam a 7-es válaszíró! A kérdésedre válaszolva! Én is jártam korábban is szemésznél! És hogy mi köze? Sok! Például ha cukor beteg vagy akkor a cukor betegségről kell hogy tudjon a szemész is. Mivel a cukor betegség roncsolhatja akkár a látásodat is. Illetve egyéb más betegségek is lehetnek ami miatt rossz lehet a látásod! Tehát emiatt kell meg kérdeznie a szemésznek hogy van-e más betegségeid is. Szóval csak ennyi köze van, a szemésznek hogy van-e olyan más betegséged is ami rosszabb esetben roncsolhatja a látásod! Viszont ha ilyen betegségről nem tud a szemész, vagy nem értesül, akkor csak a pillanatnyi látásod tudja meg vizsgálni. De egyéb más szemmel való problémát nem fog vizsgálni. Szóval jobb ha a szemész is hozzá fér az EESZT-hez, és a teljes beteg élet útadhoz, ahhoz hogy teljes képet alkosson a látásodról.
2023. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

A szemészt csak egy példának írtam, írhattam volna proktológust is. A lényeg, hogy az egyik ne férhessen hozzá egy más orvosnál készült leletekhez. (A szemész majd megkérdezi, hogy az illető cukros-e, az pedig megmondja, hogy igen. Ennyi. És kb. ennyihez is van köze.)

2023. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!