Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek? Megint benőtt a...

Mit tegyek? Megint benőtt a lábujjamon a köröm.

Figyelt kérdés
Nemrég vágták ki a körmöm és most megint benőtt!Nem akarok sebészhez menni,mert borzasztóan fájt,mert már annyira be volt gyulladva,hogy nem használt az érzéstelenítő:(mit tegyek??bróbálom magamnak kivágni de nem annyira sikerül!segítsetek!
2010. szept. 1. 16:37
1 2
 1/18 anonim válasza:
szia, nekem is sokszor volt ez de gyógyszer tárban lehet kapni fekete színű gyulladás kezelő krémet, ami segít kipucolni azt a területet, de ha nincs akkor (lehet hülyeség, de ha utánna olvasol elhiszed) egy paradicsomba vájsz egy lyukat amibe bele dugod a lábujjad, teszzel rá zacsit és így hagyod egy ideig, majd ollóval ovatosan alapos áztatás után kivágod a felesleges hegyes részt, lehet hogy fájni fog de annál sokkal jobb mint amikor a cipő szorít:D remélem segítettem én így szoktam csinálni:)
2010. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a problémám.Tényleg nagyon fájdalmas.Én is kíváncsi lennék tippekre.
2010. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Engem kétszer műtöttek abból második alkalommal lejárt lidokainnal. :) Majd beszartam mikor csinálta. Szó szerint remegtem a fájdalomtól. Utána én még pár alkalommal pedikűrösnél vágattam a körmeimet, aztán utána beállt normálisan. Próbáld meg te is.
2010. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
menj pedikűröshöz. nekem az tette rendbe. kivágta,és betett egy sodrott vattát oda a körmöm széléhez,attól egyenesen nőtt a körmöm és nem tudott benőni. kb 2 hétig volt ott a vatta. azóta kiesett,és egyenesen nő továbbra is.
2010. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezek a dunszt izék nem használnak. figyu nyugodtan menj el megint kibírod.. Én 16 évesen kibírtam 2lábujjamon is.

Magadnak nem tudod mert tudatalatt csak annyit vágsz mindig h kicsit kényelmes legyen.

A doki kivágja 1enesen. és onnantól neked is 1enesen kell vágni.

2010. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
én hagytam, hogy kinőjön a hús részből, szerintem ne vágd le tövig had nőjjön.Persze gondolom ez akkor jó amikor nincs annyira benőve.
2010. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam már ezt a paradicsomos dolgot még az elsőnél,de nem vált be sajnos:S!!!Az oldalnak a felét kitudtam vágni,de az alját nem tudom,szerintem vékonyabb,hegyesebb olló kellene!Az a baj,hogy már piros körülötte,lehet azért,mert sokat piszkáltam,de most nem fáj!LEKOPOGOM!
2010. szept. 1. 16:54
 8/18 anonim ***** válasza:

Neumagnolos áztatás,Betadine-os kenőcs nekem enyhítette az áztatást.Ha sós vizet mond valaki,akkor felejtsd el,mert nekem az csak rosszabbította a helyzetet.Nekem már évek óta ez a problémám,egy barátnőmnek pedig már 15 éve.Tudom,nem szép kilátások.Neki 3X volt műtéte,szerencsére nekem még nem volt műtétre szoruló gyulladásom.Sokat pihentesd,minél kevesebbet mozogj.A zárt,esetleg szűk/számodra a méretben nem megfelelő cipőket ne hordj.A körmöd csücskét sose vágd ki,mert akkor is lehet ilyened!A körmödnek mindig a tetejét vágd CSAK!


Én most pár napja azt csináltam,hogy gondoltam,kipiszkálom alóla a koszt.A csücsökből közelítettem meg,és egy kicsit jobban benyúltam,mint szerettem volna.És láttam,hogy a körmömön van egy nagy,kiálló darab!Azt levágtam,és azóta nincs ilyen bajom.Bár a beavatkozás során kissé felsértettem a körömágyamat,és egy eléggé nagy,vérző seb lett rajta.Most az nagyon fáj,de remélhetőleg elmúlik.


Neked konkrétan a benövés milyen fajtája van?Mert nekem körömágygyulladásom volt/van.Az olyan,hogy a bőr megduzzad,esetleg fehér és gennyedzik.

2010. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ezzel én is szenvedte majd 3 évig.

Mind a két nagylábujjamon benőtt a köröm és begyulladt.

Az egyiket 3x,a másikat2 műtötték.


Az 5 alkalomból 4x csak injekciót kaptam és egyenesen kivágta a körmöm,de utána újra begyulladt.

5x-örre felvágta a körmöm mellett a bőrt és a csonthártyától szedte ki a körmöm egy részét,azóta már nem nőtt egyszer sem.Szépen,egyenesen nő a körmöm,bár egy picivel kisebb lett a körmöm.

Ennek már 2,5 éve,tehát nem most történt.


15L

2010. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát szerintem pedikűrös lesz belőle!!És ő akkor is kivágja ha már be van gyulladva egy kicsit??
2010. szept. 1. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!