Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak engem zavar, hogy szinte...

Csak engem zavar, hogy szinte mindig amikor voltam valamiért kórházban a kis fiatal frissen végzett rezidensek voltak az orvosaim?

Figyelt kérdés
0 tapasztalattal, 20-onéves fiatalokra van bízva emberek élete és egészsége..
2021. okt. 12. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó lenne, ha minden szakembernek lenne legalább 30 éves tapasztalata. Arra esetleg van valami ötleted, hogy azt hogy szerezze meg?
2021. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem tapasztalatlan orvosok, és sok esetben sokkal jobban odafigyelnek, mint az öregek!
2021. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok orvos és az egészségügyhöz sincs semmi közöm.


DE!


Lehet hogy egy rezidensnek nincs 20 év tapasztalata, de abban biztos lehetsz, hogy protokoll szerint végig fog tolni minden olyan vizsgálaton ami szükséges, ellenben egy 50 éves orvossal, aki majd legyint, hogy ez biztos nem ez vagy az....


Jó dolog a tapasztalat, de nem feltétlen az orvostudományban. Egy autószerelésnél hasznos, ott egy márkán belül nincs eltérés, viszont 2 ugyanolyan ember, szervezet, genetika nincs.


A huszonéves orvos nem fogja a véletlenre bízni meg a vélt vagy valós tapasztalatára a diagnosztikát, ha valamiben nem biztos, továbbküld X vizsgálatra. Viszont a már 30 éves orvos simán elbagatellizálja azt is amit nem kellene, csupán azért mert az ő pályafutása alatt nem fordult elő olyan, hogy valakinek A tünete mellett B betegsége legyen.


Én kifejezetten örülök ha fiatal az orvos.

2021. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már fiatal, idős, férfi, női orvossal is volt már jó és rossz tapasztalatom is. Szerintem nem igazán lehet ez alapján kategorizálni őket. Egy lenne a lényeg: emberség legyen...
2021. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
A rezidenseknek még nincs szakvizsgájuk, nem önállóan dolgoznak. Bár ők azok, akik kommunikálnak a beteggel, koordinálják a vizsgálatokat, a kezeléseket, a háttérben szakorvosok felügyelik a munkájukat.
2021. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Sok esetben még tapasztalat nélkül is jobban odafigyelnek a betegekre, sokkal többet törődnek velük, jobban képzik magukat, érdeklődőbbek, ambíciózusabbak, szóval én személy szerint jobban szeretem őket.
2021. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha rezidens kapsz akkor nincs olyan bajod amihez nagyobb szakképzettség kéne. Egy ekg-hoz vagy hasonlóhoz nem kell 20 év tapasztalat.
2021. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én inkább járnék ilyenekhez, mint a "hatvanas években is jó volt az úgy, hát most is jó lesz" vén f.szokhoz
2021. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es: a rezidensek nem csak ekg-t végeznek, hanem minden mást is, például az unokahúgom már az elsö évben operált is. (Természetesen ott volt a mütöben más sebész is, de ettöl még ö végezte a mütétet!)
2021. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!