Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elhagytam a taj kártyámat, de...

Elhagytam a taj kártyámat, de le van fényképezve, elfogadják ha kinyomtatom?

Figyelt kérdés

2021. okt. 13. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy hivatalos okiratot egy kinyomtatott A4-es papíron?

Ez ugye nem komoly?

2021. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Sőt, személyes okirat hamisításának minősül, akár fel is jelenthetnek érte!
2021. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen, elég ha a számát tudod. Ahol meg akarják nézni, ott így nem fogadják el.

Igényelj újat. A száma nem fog változni.

2021. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csinaltass ujat, kb 3 perc az egesz es rogton megkapod.
2021. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Sőt, személyes okirat hamisításának minősül"


Már mitől minősülne hamisításnak?


Kérdező! Nem kötelesek elfogadni. Kórházban nem is biztos, hogy kérik, elég ha a személyes adataidat igazolod, annak alapján be tudnak azonosítani. (nemrég kerültem a sürgősségin keresztül kórházba, sem a sürgősségin, sem az osztályon nem kérte senki a TAJ kártyámat) De ha kérik, nem kötelesek a nyomtatottat elfogadni. Érdemes helyette másikat csináltatni.

2021. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Ha most azonnal kell, akkor valószínüleg elég lesz, ha tudod a számot. Mindenképp csináltass újat, nem kell azonnal rohanni, de azért ne várj vele hónapokig. Amit te nyomtatsz ki az nem hivatalos, ezért kötelesek elfogadni.
2021. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kb. 2 hete keresem itthon, sehol sem találtam azóta amióta egy időpontkéréshez használtam, viszont most sikerült megtalálnom.
2021. okt. 13. 14:34
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az a jobbik eset, ha megtaláltad. Hivatalosan meg kell legyen, oda kell adni, de én elfogadnám, ha hozzánk nyomtatott TAJ kártyával jönne valaki,plusz kell személyi.
2021. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Okirathamisítás :))). Ugyan melyik adata lenne a hamis?

Természetesen a kutya nem veszi észre, ha abban a méretben és színben ki van nyomtatva, pláne ha az ember be is laminálja. Most is csak fél mp-et néznek rá, aztán ütik is a számot a gépbe, sőt olyan lazák, hogy mást nem is kérnek, pedig azt viszont kéne, úgyhogy senki nem fogja rajta keresgélni a nem létező vízjelet, hologramot, aláírást. Én is kinyomtattam, mert az eredeti már egy szakadt saláta.

Ha jobban meggondoljuk tökéletesen felesleges is ez a sajtcetli, ha megvan a TAJ-szám ÉS hozzá a személyi azzal be lehet azonosítani a pácienst, teljesen mindegy, hogy én mondom be, vagy a doki olvassa le. Mi több, természetesen a személyi is bőven elég lenne.

2021. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
9: Igen, a gyakorlat azért más valóban, mint ami a szabály. Hivatalosan úgy van, hogy a TAJ kártyát, személyi igazolványt el kell kérni, be kell tudni mutatni, szóval, ha valakit ennek hiánya miatt nem látnak el, akkor sem lehet mit szólni, viszont nem tudom ki az, aki emiatt elküldene egy beteget, kb. senki. A nyilvántartó rendszerek eltérők, nálunk pl. csak név vagy TAJ alapján lehet keresni, rögzítésnél meg ha korábban TAJ-al volt azonosításra rögzítve, akkor személyi szám nincs a rendszerben, tehát az alapján sosem találjuk meg.
2021. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!