Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az MR vizsgálat okozhat...

Az MR vizsgálat okozhat rákot, génkárosodást?

Figyelt kérdés

Volt egy mri vizsgálatom, ami utólag kiderült, hogy nincs bajom.

Félek, hogy ez a mágneses hatás okozhaz rákot, gén károsodást. Annyira elvagyok keseredve.

A kontrasztanyagjáról is nagyon rosszakat olvastam, hogy lerakódik az agyban, akár agykárosodást is okozhat, vagy akár évek múlva megmerevedhetnek a belső szervek tőle.

Nem tudok aludni ezek miatt, teljesen belebetegszem ebbe.


Sajnos alapból hipohonder vagyok,azonban ezeket tényleg írják a neten, több cikk is foglalkozik ezzel.


Mit tegyek, hogy ne idegeskedjek ezen utólag? Gondolkodom, h visszamegyek a neurológushoz, aki beutalt és megkérdezem erről a véleményét.

Fiatal vagyok nagyon és még szeretnék sok-sok évet élni és nem akartam ártani magamnak a vizsgálattal.


Köszi előre is, ha válaszoltok! Ahh:(



2021. okt. 14. 20:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

:)

Hát a vizsgálat után én nagyon homályosan láttam. Nem vagyok szemüveges, de nem tudtam elolvasni sem az ajtón a kiírást, sem a papíron az írást és az akkor borzasztóan megijesztett. De elmúlt 8 perc után. Szerintem ez azért volt, mert végig csukva volt a szemem, ami kicsit frusztrált, de nem mertem kinyitni és a szemizmom már alig bírta a mozdulatlanságot aztán az erős fény is zavarhatza a szemem. Nagyon erős benn a lámpa.


Melegséget éreztem, meg bizsergett a lábfejem, az alsó ajkam, a jobb karom.


Miután lement a vizsgálat még egész nap és másnap is éreztem az alsó ajkam bizseregni. De ez után elmúlt teljesen. Meg a talpaim is bizseregtek még másnap.


Hasmenésem volt a vizsgálat előtt és után is, de az tudom, hogy a stressz miatt, féltem a vizsgálattól, meg magától az eredménytől is.


Meg én is szédültem, éreztem a fémes ízt a számban és kissé hányingerem volt, nem kívántam enni.


De amúgy ezek nem voltak nagyon zavaróak, meg tudtam, hogy ez a legkevesebb..


Csak ilyen kattogós típus vagyok, és mikor utána olvastam megijedtem, hogy leülepszik ez a kontraszt anyag az agyban és károsodást okozhat, de nem tudni konkrétan mi lesz ebből. Meg nem írják le, hogy maga a mágnesesség okozhat -e komoly bajt, azt írják nincs még erre ismeretük, ami megint kicsit megijeszt, de ennyi.


Köszi még egyszer a válaszod. Kívánom a bácsinak, hogy sok hosszú boldog élete legyen!:)

2021. okt. 14. 22:49
 12/14 vantel ***** válasza:
32%

A kontrasz anyag fogyasztás nem természetes dolog. Biztosan káros.

Meg próbálhatod úgy is mérlegelni,hogy kissebb rosszat elviselsz a nagyobb rossz idejében felfedezéséhez,elkerüléséhez.

2021. okt. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2021. okt. 15. 11:16
 14/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez biztosan nem MRI miatt van, ennyi idő alatt nem is alakulnának ki ilyen mellékhatások, illetve ha ilyenek lennének, akkor nem végeznének ilyet.
2021. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!