Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sputnik után milyen oltást...

Sputnik után milyen oltást kértetek harmadiknak és hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

Én a második Sputnik után elég rosszul voltam 2 napig, lázas voltam, levert, fájt a fejem. Az első után csak az oltás helye fájt, a második után meg csak az nem... :D

Nem a világvége, csak próbálom úgy időzíteni a dolgokat, hogy ne essek ki sokáig a melóból.

Pfizert vagy Modernát szeretnék majd kérni, kínait semmi esetre sem.



2021. nov. 5. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pfizer vagy Moderna a legjobb egy vektoros oltás után.

Harmadik oltást még nem kaptam, úgyhogy nincs személyes tapasztalatom, de az első Astrazeneca után olyan rosszul voltam és olyan hosszú ideig, hogy másodikra Pfizert kaptam. Attól nem lett különösebb bajom.

Valószínűleg ha egy oltás már kiütött, akkor kialakult akkora védettség, hogy a következő nem fog.

2021. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 2 Sputnik oltást kapott. Mindkettő után fáradékony volt és hidegrázása. 1 hete kapott Pfizert, csak a karja fájt tőle. Az 1-es jól írja, érdemes mRNS típusú vakcinát kérni a Sputnik után.
2021. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Nekem pfizer van.

Szuleim sputnik, ok elkaptak covidot, en nem.

2021. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, ezt itt hagyom infónak, ha valaki hasonkó kérdés után keresne.

Modernát kaptam, azt is szerettem volna, mert elvileg 2x annyi mRNS van benne, mint a Pfizerben, viszont cserébe fél adagot adnak, szóval egál.

Az oltó orvos mondta, hogy neki is tök ugyanez a kombója van és készljek fel arra, hogy aznap használhatatlan leszek. Igyak sok folyadékot és ne várjam meg, hogy felmenjen a lázam.


Igazából aznap délután még nem volt semmi, 11 és éjfél között kezdtem el azt érezni, hogy levert vagyok, fáj a fejem. Mint amikor érzi az ember, hogy valami bujkál benne és beteg lesz. Nem is nagyon zavart, Sputniknál ugyanez volt, bedobtam rá egy Advilt meg egy Panadolt és elmentem aludni. Alig egy órával utána arra keltem, hogy ráz a hideg, de nagyon durván. Utána bedobtam még 2 gyógyszert és így aludtam 5-ig, amikor arra keltem, hogy baromira fázom. Akkor már 38.6 volt a lázam. Bevettem még két gyógyszert, így sikerült fél 10-ig aludni, de akkor is arra keltem, hogy lázam van.

Az oltás helye baromira fáj, de nincs bedagadva vagy bepirosodva egyáltalán.


Mostanra sikerült lenyomni a lázam, de már 4x2 bogyót bevettem, szóval nem annyira király a dolog. Remélhetőleg holnapra már semmi bajom sem lesz.

2021. nov. 10. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Szputnyik után csak olyanról tudok aki Pfizert kapott, semmiféle mellékhatása nem volt, nem leszel beteg tőle. A Szputnyik nekem sem tett jót, de ha nincs más ez az oltás is jó, sőt jobb volt, mint a vírustól végleg legyengülni, mint a környezetemben páran így jártak. Élhetnek maradandó károsodással, főleg az öregek.
2021. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Pfizert választottam harmadiknak. A szputnyik után csak az oltás helye fájt enyhén. A pfizer után reggelre enyhe lázam lett, de nem vagyok rosszul. (Tegnap kaptam meg.)
2021. nov. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!