Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mióta felemelték az orvosok...

Mióta felemelték az orvosok fizetését azóta mi ez a passzív agresszív hozzáállás a betegekhez?Vagy ez a nem baj ha elmegy a beteg,majd meggyógyul!A fejpénz amit az oltások után kaptak?Annyi pénzük van mint a szemét ! Nem csodálom, hogy henyélnek !

Figyelt kérdés
2021. nov. 6. 12:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó 3 mondat nem igaz, nem így van, viszont az igen, hogy azóta nemcsak a betegekkel, hanem dolgozóikkal is sokkal szemetebbek, elszállt az agyuk, bunkók sokan és még így is sok feladatot ráhárítanak a szakdolgozókra, ami az ő feladatuk lenne.
2021. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy nem kevés pénzt kapnak az oltás után ! Különben miért élvezne előnyt az aki oltatni akar ? Eddig is voltak komoly betegségek, de sosem vették előre a betegeket ! Én úgy tudom, hogy 50.000 Forint fejpénzt kapnak ! Az aki ezt megteszi azokkal akiknek komoly betegségei vannak azok kik is ?
2021. nov. 6. 12:41
 3/31 anonim ***** válasza:
21%
Arrogáns nagyképű bunkók.
2021. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
2-es Komolyan, honnan veszed 50.000 Forint fejpénzt? De egyébként, én is hallottam ismerősöktől érdekes történeteket ahogyan kommunikálnak az orvosok páciensekkel.
2021. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

A fizetés emelés előtt is voltak ilyen orvosok. Inkább azt látom problémának, hogy megunta, vagy soha nem is volt lelkiismeretes és elhivatott a szakma felé, csak jól hangzik hogy orvos, és emiatt lett az. De vannak még normálisak, csak kevesen

(Nekem maradandó sérülést okozott az egyik ezzel a "beleszarok a munkámba" hozzáállásával, de ettől függetlenül tudom, hogy nem mindegyik ilyen)

2021. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ennek azért több oka is lehet.


Igen, valóban van aki akkor vállal munkát amikor kénye-kedve tartja, és a covidra fogja a mulasztást.

De nagyon sokan más helyzetben vannak. Van aki havi 240 órát dolgozik (nem vicc, több rezidens ismerősöm nagyon durván túlhajszolt volt második-harmadik hullámba), tőlük messze nem kell elvárni, hogy minden beteget mosolyogva várjanak.


Másik véglet, hogy persze sok páciens is kiprovokálja magának a bánásmódot, de erről persze nem szól a fáma. De sokan hisztiznek a váróba 1 óra várakozás után a mikrosérülésükkel, miközben nem veszik észre, hogy ez idő alatt 2 olyan beteget kellett ellátni aki életveszélybe volt.

Vagy van aki egyszerűen kötekedik az orvossal, mindenbe beleszól, mindent megkérdőjelez, mert a webbetegen azt olvasta, hogy... . Persze, illedelmes orvos nyugodtan válaszol a kérdésekre, de mikor 10 másik ember vár a kezelésére, akkor nem feltétlenül lesz idő bizalmatlanságokat magyarázni.


Másik kérdés persze a fizetésemelés. Én abszolút nem bánom. 200 ezer nettót kerestek előtte 6 kemény év egyetemmel, és utána is szoptak a kórházba eleget.

Vagy most mi a te problémád konkrétan?

Az, hogy mittudom 5 hónap múlva van időpontod röntgenre? Ennek is megvan az oka. Az állam X mennyiségű pontot ad minden beavatkozásra és a pontok érnek pénzt. Tehát hiába van kapacitás 20 beteg ellátására, ha 10-et fedez az állam, mert akkor a következő 10 beteg át kell menjen más időpontra.



Vagy te is oltás hisztis vagy?

2021. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
ÉS honnan veszed, hogy pénzük van? A kórházak pénzügyi nyilvántartását talán meg is tudod keresni a neten, de messze nem ebből az összegből kapnak fizetést az orvosok. És nem tudod te külső szemmel mennyibe kerül egy ellátás. Azt pl tudod, hogy harmadik hullámban egy covid kúra simán 5 milliót felvett/páciens? Ennyibe kerül az anyagköltség. És a páciensek 7000 forintot fizetnek havonta tb-re.
2021. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%
Eddig is ilyen volt a hozzáállásuk. Persze vannak kivételek, de az orvosok többsége mindig is bunkó volt, és a vizsgálatokat is csak felszínesen végezték. Magán dokiknál más a helyzet, de ott is vannak bunkók.
2021. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Én csak annyit veszek észre, hogy nem oltatom magam úgy viselkedik velem a dokinő, hogy " ez meg mit keres itt ? " A leleteimre azt mondta, hogy , hogy soha jobba nem fogok produkálni és a a fehérv.s. sz. a béka segge alatt volt !Miért is rajtunk állnak bosszút ? Egy kis picsi-pacsi nem ártana nekik ! Adtam is meg kaptam is !
2021. nov. 6. 13:20
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert szolidaritást vállal a kollégáival akik viszont aktívan kezelik a jó állapotba lévő oltottakat és haldokló oltatlanokat.
2021. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!