Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet abból baj ha a karomban...

Lehet abból baj ha a karomban maradtak kis csövek,amin át vért vettek?

Figyelt kérdés
Vérvétel él a karomba beleszúrtak két kis csövet,vagy nem tudom hogy mondják hogy mik ezek,most hogy hazaértem és levetkőztem vettem észre hogy rajta van a karomon a ragtapasz,benne a két kis csővel.Vegyem ki magamnak?Vagy menjek vissza a sürgősségire hogy vegyék ki?Vagy nem baj ha a karomba marad,nem kell piszkálni?

2021. nov. 6. 17:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Eddig csak simán vettek vért tölem,nem szúrtak belém csöveket.Ha nem muszáj nem mennék vissza a sürgősségire.
2021. nov. 6. 17:57
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelet is kiveszi
2021. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem branül lesz, egy olyan tű, amit akkor szúrnak, ha többször vesznek vért, napokig kórházban vagy stb.


Keress rá Google keresőben a branül szóra, így néz ki, ami a karodban van?


Távozáskor, utolsó vérvételkor ki kellett volna venniük. Esetleg vissza kell menned holnap, vagy miért hagyták bent, semmit sem mondtak?


Hááát, én kihúznám, ha nem kell holnap visszamenned. Szoríts rá majd valamit pár percig (lehetőleg steril vatta kellene, de nyilván ilyen nem szokott otthon lenni), mert kicsit vérezni fog, az normális.

2021. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ÁLLJ!


Kell még visszamenned? Ha igen, akkor az nem véletlenül van ott, Csodálom, hogy nem mondták.

2021. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem volt róla szó hogy menjek vissza.Mondták hogy öltözzek föl,várjam meg a laboreredményt aztán hazamehetek.Így is tettem,de a csövek bennem maradtak.
2021. nov. 6. 18:05
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Branült csak akkor raknak be ha napi szinten kell vért venni, infúziót kapsz vagy vénásan gyógyszert. Ha hazaküldtek akkor biztos, hogy nem hagyják bent.
2021. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sokat kellett várnom az eredményre szerintem elfelejtették hogy az bennem maradt.Én is csak itthon vettem észre hogy még bennem van miután levetkőztem.
2021. nov. 6. 18:15
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem feltétlenül, 6-os válaszoló. Kivizsgáláskor kaptam már branült SBO-n, mert több vérvétel, MRI volt, ahol meg kontrasztanyagot adtak vénásan. Pedig nem tudták, hogy bent tartanak-e.

Simán előfordulhat, hogy bent felejtették, sietség miatt, nem vették észre stb. Minden ember hibázhat.

2021. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hétfőn menj vissza, vagy keress egy dokit, aki kiveszi!
2021. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Akkor, ha nem kell visszamenned, sajnos ki kell húznod magadnak, ha valóban nem akarsz visszamenni holnap emiatt.


De minimum 5 percig szoríts rá valami vattakorongot, ragtapaszt, amit találsz.

2021. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!