Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb tartozás kérdés?

Tb tartozás kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval röviden:

Jövőhéten leszek 21 éves. Eddig nem volt munkaviszonyom, így pénzem sem tb-t fizetni. Emiatt elvileg van x ezer tartozásom. Viszont már egy ideje keresek munkát és most ugrott be, ha felvesznek valahová, akkor mi van a tartozással? Mármint a munkáltató nyilván onnantól fizeti a tb-t hogy felvesznek. Ilyenkor mi a helyzet? Visszamenőleg kifizetem és annyi? EMiatt nem bukhatom a munkát ugye?



2021. nov. 8. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkát nem, tb-t igen, 6 hónap tartozás után.
2021. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kifizeted, és ennyi. A munkahelyedet nem veszélyezteti
2021. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkát nem bukod miatta. Sajnos többet én sem tudok, de lett volna szociális rászorultság miatti tb támogatás, amit a kormányhivatalnál meg tudtad volna pályázni/kérelmezni - jelentése: az állam állja egy évig a tb-det. A veszélyhelyzet miatt pedig ha jól tudom más most a helyzet - legegyszerűbb ha ügyfélpakun keresztül megnézed, hogy mizu van a tb-vel.
2021. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy a munkáltató elkezdi fizetni, még fennmarad a régi tartozás.

Érdekes mert nekem kb 10 évig volt körülbelül kétévi elmaradásom, a kutya nem keresett miatta. Mikor úgy döntöttem hogy önszántamból, előzetes figyelmeztetés nélkül elkezdem visszatörleszteni, elutaltam egy részét, akkor jött egy figyelmeztetés hogy hohó, nekem tartozásom van, ha nem fizetem be az egészet egy hónap alatt, akkor ez lesz meg az lesz. Szerencsére részletfizetést kérhettem, azóta is nyögöm.

2021. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4#es: Kamatot számoltak rá? Kb mennyi volt a tartozás egyben? (Köszönöm ha válaszolsz :) )
2021. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5, kb 120 ezer volt, és kamat is volt rá, (ebben már benne van) de nem olyan vészes összeg maga a kamat.
2021. nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!