Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epilepsziás roham esetén le...

Epilepsziás roham esetén le kell fognom a beteg fejét?

Figyelt kérdés

Laikusként mit tudok tenni? Azt olvastam sok helyen hogy védeni kell a fejet a sérülésektől a testet meg nem szabad lefogni, de ezt most hogy kepzeljem el pl? Fogjam meg a fejét? De akkor eltörik a nyaka nem? Azt is olvastam hogy a szájába ne tegyek semmit de sokan meg mondják hogy övet rakhatok hogy ne harapja el a nyelvét. Ha eszméletét vesztette akkor stabil egyből? Úgy tudom hogy lehet legzéskimaradása is. Mi van akkor ha elkezdem az újra élesztést úgy hogy van légzés de nem vettem észre? Vagy csak nagyon túlgondolom az egészet?


Valaki írja már le legyen szíves hogy epilepsziás roham esetén mi a megfelelő eljárás.



2021. nov. 11. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ne fogd le, mert ha "vergődik" sajàt magának okoz sérülést(vállficam pl). Valóban tegyél a szájába övet, fakanalat, botot, helyzettől függ. Mivel így nem tudja elharapni a nyelvét.
2021. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Védeni kell a fejet, de nem úgy, hogy lefogod, azzal csak kitöröd a nyakát. Inkább próbálj meg alátenni valami puhát, hogy ne üsse be.
2021. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
93%

Szia!

Nem szabad semmilyen testrészt lefogni! Biztosítani kell a helyszínt. (El pakolsz mindent amibe be ütheti magát). Szükség esetén mentőt hívsz

2021. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad semmit sem a szájba tenni, az fulladásveszélyes!

Győződj meg róla, hogy nincs semmi amibe beleütheti magát, ne fogd le!

Mentőt hívj mindenképpen!

2021. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És olyan dolgot amit pl nemtud lenyelni?

Köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 12. 13:22
 6/12 anonim válasza:
28%

3-as válaszolo vagyok

Semmit nem szabad.

Stabil oldalfekvésbe kell helyezni az illetőt

2021. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
NE tegyétek semmit a szánkba, mert kitörök a fogunk. Ne fogjatok le, mert eltörhetnek a csontjaink. De azt megköszönjük ha párnát, vagy valami hasonlót tesztek a fejünk alá, illetve elpakoltok olyan dolgokat, amikben összeverhetjük magunkat
2021. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvére kell figyelni, hogy elernyedt állapotban hatracsuszva fulladást ne okozzon. Ezért írták többen, hogy a szájába kell tenni valamit. Érdemes előredönteni a fejet, hogy ez ne fordulhasson elő. De erről vannak a neten oktatóvideók.
2021. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as

A nyelv elharapása miatt gondolják, hogy a szánkba kell tenni valamit. De nem kell, a nyelv harapás úgysem lehet megakadályozni

2021. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyelv ugyanúgy rángatózik roham alatt, mint a többi izom, hátracsúszni nem tud. Ettől van a habos nyál is
2021. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!