Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epilepsziás roham esetén le...

Epilepsziás roham esetén le kell fognom a beteg fejét?

Figyelt kérdés

Laikusként mit tudok tenni? Azt olvastam sok helyen hogy védeni kell a fejet a sérülésektől a testet meg nem szabad lefogni, de ezt most hogy kepzeljem el pl? Fogjam meg a fejét? De akkor eltörik a nyaka nem? Azt is olvastam hogy a szájába ne tegyek semmit de sokan meg mondják hogy övet rakhatok hogy ne harapja el a nyelvét. Ha eszméletét vesztette akkor stabil egyből? Úgy tudom hogy lehet legzéskimaradása is. Mi van akkor ha elkezdem az újra élesztést úgy hogy van légzés de nem vettem észre? Vagy csak nagyon túlgondolom az egészet?


Valaki írja már le legyen szíves hogy epilepsziás roham esetén mi a megfelelő eljárás.



2021. nov. 11. 13:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

Isten őrizz, hogy a szájába tegyél valamit!!!!! Eleve nem is tudnád, hisze elharaphatja az ujjadat, és mivel eszméletlen, lehet az ujjad bánja...

Hogy lehet ilyet tanácsolni?????? Eszem megáll...


Stabil oldalfekvés???? Egy rángatózót?? Akár még te is megsérülhetsz, ahogyan nyúlsz hozzá, BÉKÉN KELL HAGYNI.


Amit tehetsz: azonnal segítséget kérsz. Ha kaptál, megkéred, hívja a mentőket, te közben biztosítod a helyszínt amennyire lehet, magyarul elhúzod a bútorokat, ha esetleg túl közel esett volna össze. A lényeg, hogy a plusz sérülésektől megvédd. Vagy fordítva is lehet, te hívod a mentőt, a segítő meg a biztosítja a helyszínt.

Természetesen nem hagyjátok magára az illetőt, a rohamnak bizonyosan vége lesz, közben ha mond valamit a mentő, úgy tesztek. Ha nehezen megközelíthető a helyszín, akkor a valamelyikőtök kimegy a mentő elé, hogy odataláljanak.

A roham végeztével valószínűleg aludni fog az illető, és nem is fog semmire emlékezni.

2021. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

11, A békén hagynival annyiban nem értek egyet, hogy hogyha valakire az aszfalton tör rá a roham, a koponyája nem lesz érte hálás, szóval mindenképp biztosítani kell azt, hogy minél serülésmentesebben vészelje át azokat a perceket az érintett. Akár ami éppen van nálunk és puha a feje alá próbáljuk rakni, hogy minél kevesebb ütés érje.


"Hogy lehet ilyet tanácsolni?????? Eszem megáll..."


Szerintem ide mindenki a legjobb tudása szerint írt, nem értem ismeretlenül miért kéne innen bárkit is minősíteni, "flegmázni". Az megint más kérdés, hogy helyesen tanácsolta-e, de azt gondolom, hogy a tisztelet kijár mindenkinek, kedvesen is lehet tanácsolni, hogy nem jó, amit írt. Ne szokjunk már hozzá ehhez a stílushoz, mert nagyon rosszul áll. :(

2021. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!