Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek? ("Kic...

Szerintetek mit tegyek? ("Kicsit" hosszú lett de remélem azért elolvassátok)<3

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adnátok tippeket hogy mit tehetnék hogy legalább egy kicsit boldogabban éljen a nagybátyám?

Vagy 10 éve vele és a mamámmal élek.

Nem rég talán 3 hónapja agyműtéte volt hogy eltünjenek az epilepsziás rohamai, el is tüntek, azóta egyse volt.

Ez előtt is tisztaság mániás volt vagy hogy mondjam, de most egyre agresszívabb lett nem tudom miért, persze jobban figyel a tisztaságra is.

Talán kényszerbetegség lenne? Pl. Ha már nem úgy áll a távirányítója egyből elkezd kiabálni. És megértem hogy nagyon rossz élete volt/van, csak hogy már az is zavarja ha a tesómmal beszélünk és nevetgélünk, mert épp jó a kedvünk, úgy érzem mintha neki az lenne jó ha mindenki az ő hangulatához igazodna,különben dühbe gurul.

Amit folyton elmond ő is meg a mamám az a pénz a pénz meg a számlák....

Egész nap itthon ül és TV-zik,és még enni sem hajlandó talán egy héten eszik 4-szer?! néha elmegy a lottózóig, és ennyi. Már mondtam neki hogy sportoljon valamit hogy többet mozogjon de ő nem szereti a változásokat... Még munkát sem talált pedig beadta sok helyre az önéletrajzát...de igen most a covid alatt nem is hinném hogy talál majd:/

Félek hogy így fogja monotonon leélni az egész életét úgy hogy közben nem is élt!



2021. máj. 7. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem szép dolog a kontroll mánia, nincs elég baja neki így is, még b@szt@tod is folyamatosan?
2021. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek, de ez sajnos ilyen. Ha valakinél epilepszia miatt az agyhoz fizikailag hozzá kell nyúlni, az kb orosz rulett.

Három hónap nektek nagy idő, de a gyógyuláshoz sajnos elég kevés.

Mondhatnám, hogy menjetek el magánba neurológiára, de nem biztos hogy tudnak segíteni. Viszont egy konzultációt mindenképpen megérne.

2021. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Majd meglátjuk, és még jöhetnek tippek!:D

2021. máj. 7. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #2 írja: konzultáció, egy, a szakmáját is értő dokival.

Derüljön ki, mennyi ebből az irányíthatatlan, általa befolyásolhatatlan viselkedésforma, vagy tényleg nem akaratlagos, "kényszeres" és romló helyzetre számoljatok-e, vagy egyszerűen "tudatosan" visszaél azzal, hogy körülötte forog

a világ. Érdeklődési köre? hobbija, ami leköti?

Pl. háziállattal (cicával, segítő kutyával) nem tudod más felé terelni a gondolatait, kizökkenteni a monotóniából? Feladatot adni, mintegy "kihívás elé állítani" ?

Ha van ilyesmi az eszköztáradban, úgy vezesd be a mindennapokba, hogy ne érezze az új elfoglaltságot, feladatot "direktnek", kötelezőnek mert lehet, akkor dacból sem fogadja el, hogy más módon, egyéb tartalommal is telhetnének a napjai.

Pl. "a segítségét kérni", mondván, hogy te nem tudod egyedül megoldani a feladatot?


A tisztaságmániája mellé nem tudnád valami kreativitást, kézi munkát igénylő

dologra rávenni?

Írásodból nem derül ki, mennyire iskolázott, hogyan viszonyul dolgokhoz,

mennyire képes összpontosítani, milyen témájú-és szintű "feladatoknak"

tudna/akarna megfelelni...

RENDet tartani, RENDSZERESSÉGET kell vinni a hétköznapokba.


Beszélj dokival, kérj tippet, tanácsot, hogyan tudnád valamilyen sikerélményhez

és önbecsüléshez juttatni. Hasonló sorsú társakat, ismerősöket nem találhatna neten?

Nézd el, ha hlyeségen szántott az agyam, csak belegondoltam, hasonló helyzetben mikkel próbálkoznék én.

Szerintem munkához jutáshoz esélye sincs, ha rohammentessé vált, akkor sem.

Számítógéphez ért?


Ami viszont tutibiztos: dokival beszélj/beszéljetek!

Veszíteni valótok nincs, de lehet, hogy tud tippet adni, hogy lehetne a jelenlegi helyzetből kihozni valamit. Ha az agresszión keresztül éli meg minden napját,

az csak csak romolhat, ha pedig idővel teljesen elhagyja az ÖN-URALOM, akkor mindenkinek pokol lesz az élete.

2021. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!