Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Oltásnál milyen mélyre döfik...

Oltásnál milyen mélyre döfik a tűt a karba?

Figyelt kérdés
Tehát például a tűnek csak a felét vagy az egész hosszát döfik bele a karba?

2021. nov. 13. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem döfik mert ez nem kard. Tudom hogy nem hiszed el de szinte nem is érzi az ember. Épp csak karcol. Nem fáj. Egy méh csípés jobban fáj. Ezt észre sem veszed és kész.
2021. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
tövig, de icipici tű van benne
2021. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ, hogy bőr alá vagy izomba kell adni az adott anyagot! Pfizert kaptam, egy méhcsípésnél határozottan kellemesebb volt! Kb. 1-2 centit mehetett be. Olyan pöpec új tűk vannak. Tűfóbiás vagyok, de már a vérvéletek is majdhogynem jók, mert még a szúrást is alig érezni!
2021. nov. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

A vakcinák tűi kifejezetten vékonyak, a régen kapott oltásokhoz képest. Mikor megkaptam a Pfizert, nem is vettem észre mikor ment be a tű, mert pont nem néztem oda. Számít ki adja be, aki gyakran olt, nagy eséllyel elég gyakorlott abban, hogy minél kevésbé vedd észre.

Ha aggodnál a fájdalom miatt, a trükk, amivel minimálisra lehet csökkenteni, az ha teljesen ellazítod az izmod a beadásnál. Elég sok tűn vagyok túl, ez tutira bejön mindig.

2021. nov. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Épp tegnap oltottak, úgyhogy friss tapasztalatom van: tényleg alig érezni. Ne fájdalomra számíts, mint amikor a fogorvos a szájpadlásba adja a lidokaint, ez ahhoz képest szó szerint semmi.
2021. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Én a covid elleni védőoltást szinte alig éreztem. Pedig nagyon féltem, mert utoljára hepatitis ellen kaptam védőoltást és az kifejezetten fájdalmas volt. Nem csak a tűn múlik, hanem az oltóanyag térfogata is sokat számít fájdalom szempontjából, meg nyilván hogy hova adják (izom stb) de ennél a két esetnél ugyanaz a beadás helye.
2021. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem a tű miatt kell aggódni, hanem azon, hogy mi megy beléd...
2021. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

kb 1cm hosszú. Izomzatba kell beadni,ez 1 alapfeltétel.

De maga a beszúrás 100% abszolút nem fáj!! Sajnos másnapra előfordulhat izomfájdalom.,és ez kb olyan mintha egy erős ütés érte volna pl mint az izomlázkor elég kellemetlen. Legalábbis nekem a pfizer után elég rendesen izomláz szerű fájás volt.

2021. nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szputnyikot kaptam, mindkét alkalommal éreztem ahogy beszúrják a tűt, úgy éreztem mintha nagyon mélyre szúrnák, meglepetésemre mégsem fájt. Na jó, a második picit csípett.

Bár nem néztem oda, szerintem tövig beszúrják a tűt.

2021. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!