Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen sportot űzzek ahhoz,...

Milyen sportot űzzek ahhoz, hogy a mellkas kompresszió végzését akár hosszú időn keresztül is bírjam fizikailag?

Figyelt kérdés
Tudom, meglepő kérdés, ma voltam elsősegély tanfolyamon és elgondolkoztatott. Természetesen volt próbababa is, akin lehetett gyakorolni és fárasztó volt. Valahogy Összébb akarom magam kapni, mert ha éles helyzetbe kerülnék, akkor bírnom kell több percig is, HA más nem segít benne.

2021. nov. 16. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincsen konkrét sport. Mellkaskompresszióhoz állóképességre és elsősorban a felsőtest erejére van szükség. Bármilyen erősítő (otthoni erősítés saját testsúllyal vagy súlyzókkal, crossfit...) és kardió (futás, bicaj, evezés...) edzés megteszi.

Azt garantálom neked, hogy éles helyzetben akkora adrenalin löketet kapsz, hogy tovább fogod bírni, mint az elsősegély tanfolyamon.

2021. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezt a segédkező mentőtiszt is elmondta, hogy teljesen más egy éles helyzet és teljesen más az, hogy most itt a teremben gyakorlunk. Ugyanakkor szomorúan mondta el, hogy amikor valaki segítségért kiáltozik egy eszméletlen ember mellett, akkor a tömeg semmit nem csinál, csak előveszi a telefonját....


Mindenesetre mikor letérdeltem a bábu mellé, már ott elkapott az izgalom, hiszen akár egy tényleges helyzet is lehetne.

2021. nov. 16. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben nagyrészt igaza van, de vannak kivételek. Én is tapasztaltam már párszor, hogy két-három ember odarohant segíteni. Ha egy kisebb tömeg van, az abból a szempontból problémás, hogy mindenki a másikra vár hogy cselekedjen. Nekünk ilyenkor azt tanították, hogy konkrétan rámutatunk egy illetőre vagy megszólítjuk.
2021. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert ő is ezt mondta. Mutassak rá valakire és mondjam neki, hogy mit csináljon (pl. hívd a mentőket).
2021. nov. 16. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez is pszichológia. Ha rámutatsz, azzal rá is vonod a többi bámuló ember figyelmét az illetőre, ezért muszáj valamit csinálnia.
2021. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha többen vannak ott, akkor valakit ki kell emelni közülük határozottan.
2021. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!