Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet problémám ha nem hívok...

Lehet problémám ha nem hívok hozzá látatlanban segítséget?

Figyelt kérdés
Párom alkohol függő. Ma tudtam meg, hogy napok óta nem csinál mást csak piál. Nem értem el. Tudomásomra jutott, hogy otthagyta a család otthonában úgy, hogy épp kész van, de szerintük jelenleg nem igényel ellátást mert mozog. Innentől, hogy tudom mi van, lehet nekem bajom belőle, ha nem küldök oda senkit segíteni látatlanban? Hívogatom, semmi. Kulcsom nincs. A saját családja otthagyta egyedül, azzal hogy nem az ő problémájuk. Na de ha meghal, akkor már az lesz, onnantól a miénk, nem?? Maskor én hívtam hozzá orvost, ők nem. Mit csináljak? Rám fogják verni, hogy hagytam meghalni??? Mit kell ilyenkor csinálni, kit lehet felhívni? Ha meghal hogyan bocsássam meg magamnak? Elmondták már orvosok, hogy én nem tudok segíteni, de mi lesz ha nem segítek, még én ülök érte börtönben? Kit lehet ilyenkor felhívni?

2021. nov. 20. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom,ez nehéz dolog...

De tényleg nem tehetsz semmit, ahhoz azt kellene tenni, hogy önellátásra képtelennek minősíteni, hogy valaki ( családtag vagy kirendelt személy) a gyámja legyen. De ehhez súlyosnak kell lennie a dolognak. Ekkor intézetbe is kerülhet, ugye nem ő dönt róla. Amíg ez nincs,csak a saját felelősségére él, cselekszik.

Akármi történik, bárki bármit mond, te nem vagy felelősségre vonható, ha esetleg rosszul is van,de nem vagy ott!

Rohadék egy betegség sajnos, az áldozat itt mindig a környezet, pint ezért mert bazi nagy köveket tud tenni az ember szívébe..

2021. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonnak felelősségre, mivel cselekvőképes, nem vagy gyámja, se az eltartója. Sajnos nem tudsz mit csinálni, borzasztó egy állapot ez.
2021. nov. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elengedtem. Remélem az életet választja!
2021. nov. 22. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!