Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért állítanak fel sokan...

Miért állítanak fel sokan látatlanban diagnózist ezen az oldalon és ajánlanak gyógymódot? Ilyen sokan foglalkoznak távgyógyítással?

Figyelt kérdés
Ez szerintem borzasztó nagy felelőtlenség. Sok ember úgy mond diagnózist, hogy azt sem tudja, mi valójában a baj. Látatlanban nem lehet semmit mondani. Tudomásul kell venni, hogy ha baj van, el kell menni orvoshoz! Több betegségnek lehet egyforma tünete, de egyénileg kell a kezelést megállapítani, és azt csak orvos tudja, miután a pácienst megvizsgálta!

2011. jún. 1. 09:37
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
44%
Sok esetben az orvosnak sem áll több rendelkezésre, mint a beteg beszámolója a bajról. Ha olyan dolgot kérdeznek, azért valaki mindig meg szokta mondani, hogy ehhez szaki kivizsgálás kell.
2011. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy orvos, aki megvizsgálja a beteget, mégis csak jobban tudja, milyen kezelés kell. Egyébként köszönöm a választ!
2011. jún. 1. 09:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Sokan pl. úgy mondják, hogy hüvelygomba, hogy nem is látják, hogy miről van szó! Mint ahogy írtam, több betegségnek lehetnek egyforma tünetei.
2011. jún. 1. 09:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Általában az orvos is vizsgálat (+ labor) alapján dönt, itt meg amatőrök próbálnak lelet nélkül diagnosztizálni.

Szerintem az egész kategóriát meg kéne szüntetni. Vagy mondjuk a Bio életmód, a Táplálkozás meg a Dohányzás maradhatna. A többi csak veszélyezteti azoknak az egészségét, akik ide jönnek kérdezni.

2011. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Smartguy86 ***** válasza:
Ez igaz, de itt sok esetben olyanok is írnak, akik már átestek olyan betegségeken. Sokszor a kérdező sem elég egyértelmű, mikor a tüneteket felsorolja - akkor valóban nem lehet megmondani, csak tippelni lehet. De szerintem annak alapnak kéne lennie, hogy az itt olvasottak maximum tanácsok, de az orvosi vizsgálatot nem pótolják - még akkor sem, ha az illető fóbiásan fél a dokiktól:)
2011. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok kétségbe esett ember nem mer orvoshoz fordulni, annak reményében, hogy itt valaki alternatív gyógymóddal segít, vagy kap némi megnyugtatást, biztatást. Nem az amatőr távgyógyító felhasználókkal van baj, hanem fölösleges ilyesmiket kérdezni, de ha már megkérdezte, az ember próbál segíteni.
2011. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem itt a kérdések 80%-a olyan problémát vet fel, ami inkább apróság, és átlag emberek is tudnak tanácsot adni, és nem feltétlenül kell vele orvoshoz menni. (körömgomba, izzadás stb)

Én olyat még nem láttam, hogy valakinek itt diagnosztizálták volna a rákját, esetleg ha valaki komolyabb tüneteket ír le, azonnal javasolják neki, hogy forduljon orvoshoz. (és ki tudja talán a kérdező nem ment volna el magától)

Azon kívül lehet itt olyan ember, aki esetleg átélt hasonlókat, és tud tanácsot adni.

Persze az önjelölt DR-Houseokról nem beszélek, csak a nagy többségről mondom XD

2011. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A második 9.43-as írta, hogy olyanok válaszolnak, akiknek volt már hasonló bajuk.

Ha valaki mondjuk átesett egy vakbélműtéten, akkor utána már ő is vállalja, hogy mást megoperál majd, mert hogy "ő is átélte"???

Egyforma tünetek lehetnek különböző okokból és ugyanolyan diagnózis is lehet különféle okokból ( pl. mandulagyulladást, tüdőgyulladást sokféle kórokozó okozhat) és nem biztos, hogy egyformán kell kezelni!

Szerintem sem kéne távdiagnosztizálni és gyógymódot ajánlani, maximum a különböző kezelések tapasztalatairól beszámolni (tünetek, mellékhatások, eredményesség), de akkor pontos orvosi diagnózissal kiegészítve! ("erre ezt kaptam, ezt történt")

Azzal meg nem értek egyet, hogy "orvosfóbia", ha nincs bizalmunk valakihez, lehet keresni másik szakembert (persze esetleg ez nehezíti a dolgot, de a saját egészségünk talán megér ennyit). És betegségfóbia nincs?, pedig annak is kéne lennie.

2011. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt az oldalt, ezt a kategóriát tudni kell a helyén kezelni. Itt nem számít épeszű ember komoly szakmai tanácsokra. Ez nem több annál, mint amikor egy társaságban "kibeszélnek" egy témát. A többi kategóriában sem törvényszerűen jó válaszok születnek.
2011. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval értek egyet!!..
2011. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!