Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pozitív covid tesztnél most...

Pozitív covid tesztnél most pontosan hogy van ez?

Figyelt kérdés
Egy ideje csordultig vagyok a covid hírekkel, így nem követem, így erre őszintén megvallva, lehet felelőtlenség, de nem voltam felkészülve. Velem egy háztartásban élőnek lett pozitív a tesztje. Rám ilyenkor mi vonatkozik? Elég, ha csináltatok egy gyors tesztet, ha negatív akkor megúszom a karantént? Vagy hogy van ez most jelenleg? Teszt az mennyire szükséges?
2021. nov. 22. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Tesztelj mindenképp

Ha negatív te mehetsz dolgozni önkéntesen is karanténban lehetsz

De a munkahelyeden azért illene szólni ne emiatt halljon meg valaki hozzátartozója mert neked erős az immunrendszered de beviheted a környezetedből a korokozókat te is

Ha pozitív akkor egyértelmű a helyzet.

2021. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, természetesen így el sem mentem dolgozni, tesztet is a környezetemben élők miatt csináltatnék főleg, na meg jó lenne képben is lenni, az vagyok-e. Antigén tesztet csináltak a napokban egyébként, elvileg akkor még el sem kaptam a másfél év alatt egyszer sem.
2021. nov. 22. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:
legutoljára úgy volt, hogy az oltatlan egy háztartásban élő az kontakt személy, így karanténba kell mennie. az oltottnak nem kell.
2021. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy be vagy-e oltva. Ha oltatlan vagy, akkor karantén.

Ha oltva vagy és nincs tüneted, akkor semmi.

Ha oltott vagy és tüneted is van, akkor teszt, ha pozitív, karantén, ha negatív, mehetsz.

2021. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nincs már hatóságilag elrendelt hivatalos karantén, akár betegen is azt csinálsz amit akarsz (de azért pls ne).

Önkéntes karantén van csak.


Senki nem fog ellenőrizni, vagy matricát rakni az ajtódra mint az első hullám idején, sőt még ha bejelented magad, és kihívod a mentőket covid gyanúra tesztelés céljából...nem fognak kijönni, neked kell bemenni teszteltetni.


Már nincsen kontakt személyezés.


Nagynéném és az unokatesóm kb 2 hete lett beteg, tesóm pedig 1 hónapja volt, szóval frissek az infók.

2021. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó: Azért ez így nem igaz.

Páromnak igen is küldték 10 napja a hivatalos levelet a karanténról, az ÁNTSZ is telefonált, le kellett töltenie követős alkalmazást, plusz a karantén lejártáról is kapott határozatot.

Csak nyilván túl sok a beteg meg a kontakt, így képtelenség ezt mindenkivel folytatni.


De attól még karanténszabályok vannak. És a hivatalos rend szerint oltatlan kontaktszemély karanténköteles.

2021. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6


Oké, akkor a párodra az vonatkozott, de az én rokonaimra kb semmi, semmiről nem lettek tájékoztatva, pedig még direkt kérdezték is hogy van-e karantén stb.


Ez győr, és békésmegyében volt.


Nincsen hivatalos karantén, csak önkéntes.

2021. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem két hete kezdődött a karantén és 12 napig tartott. (Az asszisztens annyi nap után jelentett ki, amúgy 10 nap lett volna..) A háziorvost felhivtam elmondtam a tüneteimet már abból gondoltam, hogy covidos lehetek. Be kellett mennem a háziorvoshoz ő csinálta a tesztet, pozitív lett. Azt mondta gyógyszert nem ír fel, a favipiravirt sem, mert kiderült hogy erősen máj károsító hatása van. Algopyrint szedtem az sokat segített,jobban lettem. Párommal élek együtt, egyikünknek sincs oltása ezt kérdezte is az orvos, annyit mondott hogy nekem 10 nap karantén ha rosszabbul lennék ne neki szóljak hanem hívjak mentőt ha úgy érzem nem kapnék levegőt, szerencsére erre nem került sor. Párom nevét még csak nem is kérdeztek, nem egy a háziorvosunk. Annyit mondott, ha oltott és tünetmentes lenne valószínű nem kellene karanténban lennie. Tünete nem is volt, őt nem tesztelték. Határozatot nem kaptam róla, nem is keresett senki telefonon sem pedig azt mondta az orvos majd hívnak. Karantén idején végig itthon voltunk mindketten. Annyit mondtak a hatóságnak le volt jelentve majd küldik a védettségi kártyát.
2021. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!