Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igazságos vagy nem hogy MO-n...

Igazságos vagy nem hogy MO-n a betegeket megkérdezés és beleegyezés nélkül nézi nem egy orvostanhallgató?Németországban meg az orvostan hallgató keresi a beteget!Nem igazságtalanság ez?

Figyelt kérdés

Találtam is egy cikket róla(Igaz hogy régi!)Egy ismerősöm is mesélte személyesen hogy vizsgálat közben nézték meztelenül,több idegen hallgató!Az én véleményem az hogy,szerencsére még nem jártam így,de hogyha kapnék tájokoztatást róla(akaratom ellenére)még talán némi szájhúzással elnéző lennék,mert megkell nekik is tanulniuk,de hogy az nem tájokoztatják őket,fokozva ezzel a megaláztatást,szerintem felháborító!!!!


[link] Ez meg a cikk!



2021. nov. 25. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ilyen esetben van a betegnek is beleszólása.

Nőgyógyásznál biztos szólnék,hogy lehet kimenni vagy én lépek le.

Oké,egy esetleg maradhat,mert nyilván valahol nekik is meg kell tanulni a szakmájukat,de azt kizárt dolognak tartom,hogy ha eszméletemnél vagyok,hogy 4-5 "kisdiák" bámuljon az alsó felembe.

2021. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Fogszabályzásom volt annak idején olyan, hogy körbeálltak a hallgatók, és a doki magyarázott. Hát nem volt kellemes 3 órán keresztül kifeszített szájjal így, később a fogszabályzó leszedését is rezidens végezte. Sajnos tönkretették a fogzománcomat, és a szüleimet előre nem kérdeztek meg, hogy gyakorolhat-e rajtam más (még általános iskolás voltam).

Úgyhogy én a páciens előzetes tájékoztatása és írásos beleegyezése nélkül ilyet nem engednék.

2021. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Kellemetlen vagy nem akkor is megkell tanulni. Ha kérvényt kellene benyújtani hogy engedd már meg akkor 10 év múlva azon panaszkodnánk hogy nem ért hozzá az orvos, nem tanulta meg stb…

Most az is kérdés kinek mi a kellemetlen. Nekem egy nőgyógyászati vizsgálat is kellemetlen ha egy valaki van bent ha több. De nem agyalok rajta, nem foglalkozok vele. Ez van.

2021. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 AndrejjaMarijann ***** válasza:
80%
Kedves kérdező! Az "egyetemi oktatókórház" feliratot esetleg ha láttad már kiírva, akkor tudnod is kell, mit jelent. Azt jelenti, hogy a megkérdezésed nélkül bemehetnek orvostanhallgatók bármilyen vizsgálatra. Azzal, hogy ilyen helyre mész, ebbe beleegyezel. Tudom, nyilván nem engedheti meg magának sok ember, hogy magánintézményekbe járjon, de sajnos az oktatókórházainkban ez van.
2021. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
#4-es írja jól. Ha nem ilyen helyre mész, akkor meg kell kérdezni.
2021. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Nagyjából minden megyei kórház egyetemi oktató. Szóval nem. Nem kell megkérdezni, lehet menni magánintézménybe ha nem tetszik.
2021. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Klinikákon és oktatókórházakban nem kell megkérdezni. A beteg automatikusan ezt elfogadta. Én orvostanhallgató vagyok, nálunk gyakorlatokon az orvosok mindig előre egyeztetnek a betegekkel, hogy jönnénk vizsgálni őket . Az idősebb korosztály nagyon rendes és nyitott a dologra.:)
2021. nov. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!