Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosok, orvostanhallgatók,...

Orvosok, orvostanhallgatók, egészségügyben dolgozók! Mesélnétek egy kicsit, hogy milyen a sürgősségin, traumatologian dolgozni?

Figyelt kérdés
Milyen volt először látni, vagy csinalni újraélesztést? Vagy az első súlyosabb betegetek? Gondolom ezek inkáb trauman, vagy sürgősségin vannak! Hogyan eltetek at? Milyen serülese volt a betegnek, mit kellett csinalni? Mennyire megviselő, vagy durva? Hogyan zajlik? Tenyleg olyan esetek vannak mint a vészhelyzetben, es a munka is ugyan olyan? Vagy a valosag tiszta mas? Meselnetek egy kicsit! Orvosira készülök, es erdekelen milyen a sürgősségi szakma!

2016. aug. 9. 21:00
 1/4 anonim válasza:
16%
Nem
2016. aug. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. aug. 10. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, az én első sürgősségis esetem az volt, hogy egy munkás levágta az egyik uját. Kicsit ijesztő, nagy a stressz és a rohanás, de én imádom. Az ujraélesztés az elmondhatatlanul jó dolog.. Én imádom a szakmámat, te sem fogod megbánni, ha traumatológus leszel. :)
2016. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

kevesen tudják, hogy az újjáélesztésnek a sikerrátája kevesebb, mint 10%. szóval rohadtul nem az van, mint a filmekben, amikor a szexi dekoltált orvosnő kicsit megnyomogatja a beteg mellkasát, utána szájból szájba, és a beteg nagyot sóhajt, és minden rendben van.


a Vészhelyzet sokkal realisztikusabb, bár ott azért eléggé rájátszottak a pörgésre és a káoszra, meghát természetesen Mo-n nincsenek olyan techniakai felszerelések még mindig, mint abban a 20 éves sorozatban.


én eddig 3x csináltam CPR-t a mentőzés és trauma gyakrolat alatt, (persze nem egyedül) a beteg egyszer sem élte túl sokáig. kétszer fibrilláció után flatline EKG, tehát semmi, egyszer meg bár a szíve megindult, de olyan agykárosodása lett, hogy pár nap múlva meghalt az intenzíven.


nem túl szívderítő egyébként, amikor hallod, hogy meghalt az egyik beteged, akinek az ellátásában részt vettél, de olyan a leterheltség, hogy nem nagyon van időd ezen elmélkedni, mert szakadsz bele a rengeteg melóba.

2016. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!