Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha megállapítanának nálam...

Ha megállapítanának nálam (enyhe) autizmust vagy Asperger szindrómát, amiatt leszázalékolhatnak? Ha igen, akkor az milyen pozitív és milyen negatív következményekkel járna rám nézve?

Figyelt kérdés

Utána néznék magam is, de sajnos most elképesztően lassú internet érhető el számomra…


Előre is köszi annak, aki valamelyik kérdésre tud válaszolni!



2021. dec. 6. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha el tudsz végezni bármi munkát (pl. portás) akkor nem százalékolnak le. Enyhe aspergerrel simán lehetsz portás. Sőt, akár árufeltöltő is.
2021. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Én aspergeres vagyok, leszázalékoltak és munkám is van. Épp másodállást keresek a diplomámhoz, hogy a szakmámban (hálózati mérnökinformatikus asszisztens) is dolgozhassak megváltozott munkaképességű autistaként
2021. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1. Hallottam már sok emberről aki autista létére le lett százalékolva, kapott ezért rokkantsági ellátást, de nem védett helyen dolgozott, hanem rendes munkahelyen.


#2. Köszi!


Nálam elég gyanús az Asperger, a pszichológusom is hajlik felé, de még nincs diagnosztizálva, Ő ugyebár nem is diagnosztizálhatja…


Így most úgymond még elébe mehetek, ha nem is szeretném hogy diagnosztizálva legyen…

Ebben az esetben többet nem járok pszichológushoz, pszichiáterhez nem megyek el és folytatom az életem ahogy eddig, együtt élve ezzel a nehézséggel.


Én is egyetemre szeretnék majd menni, ha aspergeres vagyok, akkor ha jól tudom ezért kaphatok többletpontot (ami nem ártana, de e nélkül is be tudok jutni, szóval sok értelme emiatt nincs)…

Az sem hátrány hogyha kapok emiatt pénzt, rokkantsági ellátást.

De alapvetően nem ezek miatt akarnám, hogy aspergeresnek, vagy autistának nyilvánítsanak (ha tényleg az vagyok), hanem mert azért az a normális.


Viszont attól félek, hogy milyen hátrányaim lehetnének ebből az egészből később a munkaerőpiacon és ez a probléma, ezért merült fel bennem az is, hogy komolyabb vizsgálatokba ne menjek bele… Hogy eljátsszam az egészségeset amennyire tudom (ugyebár az Asperger szindrómát amúgy is nagyon nehezen diagnosztizálják, az Aspergeresek kb. fele nem lett, vagy félre lett diagnosztizálva)…

2021. dec. 7. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Hát az értelmes munkáltatót elsősorban az érdekli, hogy mit tudsz, hogy aspergeresként vagy úgy mond épként, az édesmindegy. De akkor kevésbé lesznek ilyen problémáid, ha autistákat támogató szervezeteket keresel, ahol tudnak kvázi autizmusbarát munkahelyet biztosítani. És itt nem feltétlen csak a 8 általánost vagy érettségit igénylő munkákról van szó. Simán találhatnak neked diplomát igénylő munkahelyet is vagy legalább azt meg tudják mondani, hol keress.

Plusz fogalmazzunk úgy, hogy mondjuk egy fogyatékosbarát munkahely nem fog azon rugózni, hogy milyen fogyatékosságod van, csak az fogja érdekelni, hogy el tudod-e látni a feladatod. Ha védett munkahelyen akarsz dolgozni, akkor a legtöbb munkakörnél kötelező a diagnosztizálás, mert csak így kaphat kedvezményeket a cég vagy szervezet. (megengedő VAGY) Legalább az egyik igazolása kötelező: megváltozott munkaképesség vagy fogyatékosság

2021. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!