Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen jogi háttere van az...

Milyen jogi háttere van az Asperger szindrómának?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ez az autizmus egyik válfaja. Az aspergeresek is kapnak fogyi kártyát, ami sok kedvezményre jogosít, például ingyen utaznak.

De vannak-e hátrányok? Élhetnek az aspergeresek jogilag önállóan, vagy mindenképpen gyámság alá kerülnek? Milyen mértékben marad meg az önálló döntési joguk?



2015. dec. 5. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Asperger nem jelent semmilyen hátrányt jogilag
2015. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Amennyiben rendelkeznek az ügyeik viteléhez szükséges belátási képességgel, természetesen cselekvőképesek.
2015. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az aspergeresek nagy többsége sosem kerül diagnosztizálásra, és minden további nélkül képesek ellátni a mindennapi élethez szükséges dolgokat.
2015. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Unokaöcsém aspergeres. Van is róla papírja. Néhány furcsa dolgom matt egyik ismerősöm, részben viccesen, felvetette, hogy nem vagyok-e én is az. Mi lenne, ha megvizsgáltatnám magam? A sok kedvezmény miatt elgondolkodtam a dolgon. De azért nem akarok többet ártani magamnak, mint amit használok.

Sajnos ma Magyarországon megéri hülyének lenni.

2015. dec. 6. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha beteg emberekre úgy gondolsz, hogy "hülyék", akkor ott bajok vannak.
2015. dec. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!