Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresek, autistak, ti is...

Aspergeresek, autistak, ti is szenvedtek??

Figyelt kérdés
Mennyire? Mit lehet tenni? Ha minel kevesebbet beszelek a neurotipikusok elott akkor az segít? Elviselhetetlen ez az egesz!

2021. nov. 29. 02:44
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mitől szenvedsz? A kikozositestol? Maganytol? Ha szocializációs problémáid vannak akkor talán érdemes online kapcsolatokat epitened. Esetleg olyan közösségbe csatlakozni ami nem jár sok szociális kontakttal. Pl maraton futás, arra készülhetsz egyénileg, de a versenyeken találkozhattok is. Vagy autós találkozók.
2021. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én is szenvedek. De nem az autizmus tünetei miatt. Sajnos nem sok aspi él a környékemen, így interneten vagyok kénytelen érintkezni velük. A neurotipikusok többségében nem lelem kedvemet, mintha egy külön faj lennének. Munkahelyemen sem lehet szinte semmi értelmes dologról beszélgetni velük, csak olyasmikről, hogy ki mennyire b@szott be hétvégén, kinek ki tetszik és egyéb pletykák, mi volt a Hal a tortában és hasonló értelmiségi műsorokban. Mintha egy delfinnek kéne elviselni egy kárászt vagy egy hollónak a tyúkot.


Sajnos hiába mondom mi az Asperger-szindróma, nem fogják fel.

2021. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 2-es. Nem egy pajzs a diagnozisod, amire majd mindenki eltűri a fellengzos lenezos viselkedesed.

Én depressziós vagyok és tudod kit érdekel??? Senkit! Elkerülnek, mert túl negatív vagyok és értékes perceket veszítenek el miattam, amíg jókedvűen lehetnének.

Szeresd az embereket. Aranyosak, hogy izgulnak a hal a tortanon. Te meg tereld át a szót másik műsorra. Stb. Nem alacsonyabb renduek, hanem mások. Nem jobb vagy, csak más, és erre a massagra kevesek kíváncsiak. (Ugyanez volt velem, én is csak egyetemen találtam barátokat...)

Én is ha társaságra vágyom akkor beszelgetek egy könyvről, vagy elvont témákról és kerulom a hétköznapi témákat, mert az mindenkit zavarba hoz, hogy fél nap a plafont nézem 3 napja ugyanabban a ruhában és bogok.

Persze az enyém is csak egy vélemény, elhetsz ugy is mint egy tamadasra kész vadkan.

2021. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok fellengzős, hanem ők primitívek. Nem lehet egy olyanra mást mondani, akivel semmi értelmesről nem lehet beszélgetni. És hiába mondom mit nem szeretek, azért is csinálják. Unalmas már, hogy mindenben csak nekünk autistáknak kell alkalmazkodni, de fordítva már a legelemibb kérések teljesítése sem megy.

Nem azt mondom, hogy minden NT ilyen, mert szerencsére nem, csupán a környezetemben ilyenből van több. Nem kötelező egymással barátkozni, nagyon jól megvagyok nélkülük. Engem egyáltalán nem érdekel mit láttak a Mónikában vagy mit zabáltak össze aznap és eztán sem fog érdekelni. Elvonulok és értelmes dolgokkal foglalkozok. Barátaim vannak, mindig is voltak, csak nem fogadok el annak akárkit.

2021. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tinikorom végén, fiatal felnőtt korom elején nagyon szenvedtem, fel kellett dolgoznom a "másságomat", el kellett helyeznem magamat és a neurotipikusokat. Ezen kívül sok tanulnivalóm volt a társas érintkezésekről.


Most, 29 évesen már lényegesen jobb. Annyi, hogy társaságban elfáradok, leszív, elképesztően sok egyedül töltött idő kell.

Egyrészt sok az érdeklődési köröm és szeretek azokkal foglalkozni, másrészt azért akárhogy is fejlődünk, mégiscsak igaz, hogy ami másnak ösztönből jön, mi tanuljuk, így a társas érintkezés fárasztóbb.

2021. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Tinikoromban szenvedtem, amíg meg nem tanultam mások hosszas megfigyelése által a "small talk" - ot. Bár számomra nincs értelme, de ha nagyon muszáj, 2-3 percig el tudok beszélgetni az időjárásról, az "uncsi a meló", a "hogy iszod a kávét" - stb. dolgokról. 29-30 éves koromra csiszoltam tökéletesre ezt a tudást, úgy, hogy mellé még unalmasnak is tűnjek a neurotipikusok számára, ne akarják túlzásba vinni a kommunikációt. Tiniként mindig az volt a baj, hogy hamar "lebuktam", hogy más vagyok. Ezt most már megelőzöm, ha nem tűnök nekik érdekesnek, kirívónak simán buta szőkének tartanak, valahogy jobban elfogadták, inkább úgy mondom, békén hagynak. Volt, hogy szembe mondták, de inkább csak meghallottam, mikor kibeszéltek, hogy "fura", "különc", "nyomi". Nyilván senki nem akar A nyomi lenni 16 évesen. Bántottak, amikor még nem értettem a humor lényegét. Hosszú évek alatt már én is "poénkodok", vagyis tudom, mit kell mondani, hogyan kell reagálni, mert amikor ki voltam fiatalon rekesztve, a könyvek mögé bújva volt időm figyelni őket, a normálisokat (magamban majomszabásúnak hívtam a kimondottan utálatosokat). Ezt úgy képzeld el, hogy ésszel felfogom a humor lényegét, de nem érzek késztetés a nevetésre, el kell játszanom, vagy nem feltűnően unatkozni. Sokat kell elviselnem, amit nehezen tudok, az az érintés. Sok NT örökké fogdosni akarja az embert, kézfogás, puszi, ölelés, hátba érés, én meg nem bírom. 31 évesen jó már, egy szintén autista munkatársam van, nagyrészt csendben dolgozunk egymás mellett, bár pont ma volt, hogy útban volt az áru, így neki a megszokott út helyett mögöttem kellett elmenni. Én nem figyeltem, léptem egyet hátra, neki mentem. Ő is utál másokhoz érni, nem tudom melyikünknek volt a rosszabb. Rengeteget tudnék írni, hogy milyen nehéz volt, hogy sokan semmit nem úgy értenek, ahogy mondják, hogy az egy pár krumpli nem 2 darab feltétlenül (mikor anyu gyerekként boltba küldött), még a többi. Sokat segített a testbeszédes könyv, a megfigyelés, jó hír, hogy felnőttkorra meg lehet tanulni valamennyire.
2021. dec. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon reménykedem benne, hogy autista vagyok és nem más fogyatékosságom van... :( Félek is kivizsgáltatni magam, mert eddig egyetlen munkahelyemen sem sikerült megmaradnom. Nem biztos, hogy a betegségem miatt, de feltehetően az is hozzájárult. Az 100%, hogy nem vagyok normális. Olyan dolgokat csinálok, olyan szokásaim vannak, amik a normál embereknek nincsenek...

Részletezni nem akarom, és ha elmennék kivizsgálásra ott sem szívesen mondanék el minden részletet. Főleg azért sem, mert mi van akkor, ha más fogyatékosságom van.

Néha megfordul a fejemben, hogy kivizsgáltatom magam, de ha elmegyek és gondnokság alá helyeznek a végén, akkor mi lesz?


Hogy miért fordult meg a fejemben a kivizsgálás? Mert szenvedek, és itt adtam választ a kérdésedre. Szenvedek az autizmus vagy más fogyatékosság miatt. Csak remélni tudom, hogy az...



Bár én az ölelés, érintést bírom, sőt néha vágyom is rá. :D

De ritkán kapok(szinte soha), ezért ez lehet emiatt. Vagy más retardációm van... :( Esetleg aki az autizmushoz hasonló betegséget tud, az mondjon már olyat. Vagy nincs olyan?


A lényeg, hogy félek, milyen következményei lennének rám nézve, ha valamivel diagnosztizálnak. Ami megtörténne, ugyanis nem vagyok egészséges. Hogy miért, azt még ide is szégyenlem leírni. Apró dolgok, de nem normálisak.


Amúgy látszani is látszik rajtam. Valaki konkrétan egyszer megkérdezte tőlem, hogy be vagyok-e szívva, mert úgy viselkedem és nézek ki. Többször fogyatékosnak néztek(csak a külsőm alapján) és hallottam, ahogy kibeszélnek. (Biztosan rólam beszéltek.)

A suliban is voltak páran, akik "kiközösítettek", de én kiharcoltam magamnak osztályon belül a viszonylag rendes bánásmódot, így más osztályok hülye gyerekeivel volt inkább probléma.



Összességében ennyi. Ismerkedni nagyon nehezen tudok. Mondjuk a "problémáim" nem merülnek ki ennyiben. Nem tudom, hogy mi bajom. Vagy autista, vagy más szellemi fogyatékosság, de az biztos, hogy nem vagyok egészséges és ezt nem csak beképzelem. :(

2022. jan. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Azt írtad, nem szívesen mondanál el mindent, mert félsz h esetleg "más fogyatékosságod" van. Ha ez tegyük fel igaz, nem fog eltűnni csak mert nem beszélsz a tünetekről. Sőt... rejtve marad. Ha beszélsz róla, legalább tudnak diagnosztizálni ami közelebb visz a jobbuláshoz.
2022. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!