Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most akkor beteg vagyok vagy nem?

Most akkor beteg vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés

Számomra nem egyértelmű. Most akkor beteg vagyok vagy sem? Mit akar még vizsgálni az orvos? A történet az lenne, hogy gonoreás tünetekkel elmentem gondozóba. Vettek mintát a piészemből (húgycsőből), vért, szájból is vettek mintát. A péniszemből történő mintavétel meglehetősen kellemetlen volt. Vizelés nem volt fájdalmas, csak ilyen fehéres folyásom volt ami miatt meglehetősen megijedtem. Másnap rögtön hívtam a kórházat.Kiderült chlamydia valamint valami influenze.


Viszont néztem a leleteimet, dns maradványokat találtak chlamydiara. Kaptam rá gyógyszert. De azt mondta a doktornő, hogy a Haemophilus influenzae betegségem van. Ezért megint kell mintát venni a péniszemből. Valamint a számból. Ez engem eléggé kiborított. Két okból is. Egy, mert qurvára fájt. Illetve azért, mert akárhol olvastam erről az influenza akármiről, mindenütt azt írják hogy ez szexuális úton nem terjed. Legalábbis nem találtam róla infót. Inkább gyerekekre jellemző betegség.


A leleten ez állt. Gomba nem tenyészett ki

A Haemophilus influenzae izolátum nem bizonyult béta-laktamáz termelőnek.


Most a fenti akkor mégis mit jelent?


Valamint, a titoktartás sem igazán működik. Mivel tudom hogy a településen páran tudják rólam hogy beteg vagyok. Ami érthetetlen, mivel én nem mondtam el senkinek. Ez szintén felmérgelt kicsit.


Lelet

Jelenleg panasz- és tünetmentes.

Dátum. Húgycso váladék Go tenyésztés: NGo: nem tenyészett.

Dátum. Húgycso váladék bakter tenyésztés:: streptococcus alfa-haemolizáló és haem. influenzae.

. Vizelet általános: negatív

. Pharynx váladék GenoID STI 4-es panel: chlamydia trach. DNS pozitív N.


Go DNS, Mycoplasma Gen. DNS, Ureaplasma DNS: negatív.


. Uretra váladék GenoID STI 4-es panel: chlamydia trach. DNS negatív N. Go


DNS, Mycoplasma Gen. DNS, Ureaplasma DNS: negatív.


. Serológia: Chlam. trach. IgA és IgM: negatív, Chalmydia trach. IgG: pozitív.


.Serológia: HBV - HCV - HIV 1-2, TP IgG és IgM, TP Sy RPR: negatív.



Lehet én vagyok túlzottan bizalmatlan. Főleg mivel az asszisztencia előszeretettel kibeszéli a betegeket. De érdekelne mi van akkor most.


Válaszokat előre is köszönöm.



#kórház #nemi betegség #chlamydia #gonorrhoea #gonokokkusz fertőzés #haemophilus influenzae
2021. dec. 9. 15:53
 1/1 dianaduchess válasza:
100%

A Chlamydia férfiakban ritkán okoz panaszt (de tud, pl. hereduzzanatot, húgycsőgyulladást) viszont ha nem kezeled ki, akkor folyamatosan benned él majd és te a partnerednek továbbadod. Nőknél méhnyak, petefészek gyulladást okozhat, ami akár meddőséghez vezethet.

A haemophilus, ha nemi szervet érint akkor húgycsőgyulladást tud okozni, ami vélhetőleg esetedben fennáll a leírtak alapján. Ez a haemophilus fertőzés szerintem azért is érdekli a dokit, mert ritka az előfordulása (1999 óta kötelező védőoltás rá itthon), viszont komoly gyulladásokat tud okozni, attól függően hogy milyen szervet érint.

Mindenképpen kezeltesd ki magad, a saját és jelenlegi/jövőbeni szexuális partnered egészsége érdekében. Ha van állandó partnered, (de ha alkalmi volt akkor is) érdemes lenne jelezned neki ezt és neki is kellene vizsgálat és kezelés.

Az asszisztensnek nyugodtan jelezheted normális hangnemben, hogy betegjogot sért, ha a titoktartást megszegi és szeretnéd megkérni, hogy ezt ne tegye, akkor is, ha csak véletlenül mondott bárkinek információt az egészségi állapotodról.

Nem ciki egyébként betegnek lenni, vagy elkapni valami fertőzést, sajnos senkire nincs ráírva, hogy milyen kórokozót hordoz és ad át észrevétlen.

Viszont az fontos, hogy ha te elkaptad, akkor felelősen akkor jársz el, ha kezelteted és igy nem terjeszted tovább és neked sem okoz további problémákat.

Nyilván kellemetlen a mintavétel, de azért ki lehet bírni, az egészséged sokkal fontosabb. Mielőbbi jobbulást!

2021. dec. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!