Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha 3 napon át beteg voltam/vag...

Ha 3 napon át beteg voltam/vagyok, köhögök, nehezen veszem a levegőt, lázas vagyok. Akkor érdemes covid tesztet végezni?

Figyelt kérdés

Azért kérdőjelezodik meg bennem ez a kérdés, mert már a betegség második nap végére szinte teljesen le ment a lázam.

Szóval péntek este/délután, de inkább este egyre rosszabbul lettem, estére már hőemelkedésem is volt, másnap lázam volt kb egész nap, elkezdtem kohogni, nehezen venni a levegőt (ezek a tipikus covid tünetek). Vasárnap reggel/délelőtt/kora délután még volt is kicsi lazam, de estérear csak max 37 volt. Reggelre viszont teljesen lemet a lázam szinte minden tünet eltűnt kivéve a köhögés.

Van olyan akin ennyi idő alatt át megy a vírus, vagy kizárt, hogy az?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 14. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Nem, mert ennek semmi köze a most "divatos" betegséghez.
2020. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Ezek a megfázás vagy influenza tünetei is. A koronánál elmegy a szaglás és ízérzékelés is.
2020. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Elképzelhető hogy átment rajtad "valami", hasonló helyzetben én önkéntes karanténba vonulnék 10-14 napig, és addig jó esetben a köhögés is elmúlik, ami amúgy minden esetben a legtovább tart.

A covid teszt 20-30 ezer, és ha pozitív akkor ugyanígy otthon kell maradnod plusz jól meghurcolnak, illetve a szomszédok megbélyegzésére is számítanod kell ha társasházban laksz, mert a bejárati ajtóra kiragasztják a papírt, illetve a bejárathoz is..

2020. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes, hívd fel a háziorvost és maradj otthon.
2020. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom, hogy mit takar pontosan az hogy "nem érez az ember szagokat, nem izlel", ha ez azt jelenti, hogy be van dugulva az ember orra és ezért nem érez szagokat akkor, igen, nem érzek izeket, nem érzek szagokat.

Még egy plusz fontos teny, hogy az iskolámban elkapta az egyik srác.

2020. szept. 14. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki tunetmentes, van, akinek nagyon enyhe lefolyasu. Es nem kell minden tunetet produkalni, de a tunetek kozul a tieid is vallhatnak Covidra. Orrfolyas, dugulas, natha az, ami nem.

Epp ezert, ha jol is erzed magad, 14 napig maradj otthon es vigyazz masokra.

2020. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!