Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet, tenni, több fül-orr...

Mit lehet, tenni, több fül-orr-gégész is látott, de semmi megoldás nincs?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyjából ez áll fent 1-1 hónap kihagyásokkal vagy 3-4 éve. (jelenleg 22 vagyok)

Mindig megkapom, tartsam szárazon, meg elküldenek hallásvizsgálatra, aztán azt mondják nincs semmi bajom. Aztán ha meg néha munkában folyik a fülemből a váladék mindig haza akarnak küldeni, hogy beteg vagyok.

Nagyjából 1 éve már folyamatosan antihisztaminokat spré és tabletta formájában szedek, de már így is mindig kiújul, konkrétan van rokonom is F.O.G.-on, de így se jutok semmire, azaz egyszer még írtak fülcseppet, aztán leállították, mert kiderült akkor ki is szakad a dobhártyám annyira fojt, de nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, mert egyre durvább, de az orvosok szerint semmi bajom.. Fogorvos is látott már meg minden, de általában megkapom, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni. Még az adjunktus is annyit, mond szűkek az orr és füljárataim, meg elküld hallásvizsgálatra, aztán nagyjából évente/ fél évente visszamegyek, de semmi nem történik, csináljam azt amit eddig, így meg nyilván nem lesz jobb, csak rosszabb.

(Én magam is eü. -ben dolgozom, ami érdekes, ott beteg vagyok, a szakorvosok szerint meg nem..)

Valakinek van valami tippje mit tehetnék?


2021. dec. 11. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasonló okok miatt nekem elment a hallásom. A szakorvos középfül gyulladást állapított meg, ami nem tudott letisztulni, mert orrsövény ferülés miatt el volt dugulva a dobüreget a garatüreggel összekötő csatorna. (Eustach-kürt.)

Megműtöttek, azóta nincs porblémám.

2021. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem is van orrsövény, de azt mondták alig észrevehető így nem műtik, pár éve a mandulámmal is folyton probléma volt, azt kiszedték mindet. De ez a fül cucc nagyon zavaró, aludni se lehet normálisan így.
2021. dec. 11. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!