Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki egészségügyi dolgozó?...

Valaki egészségügyi dolgozó? intravénás antibiotikumos kezelés kivitelezhető bentfekvés nélkül? (pl megkérek egy magándokit hogy minden nap adja be nekem? vagy ügyeleten minden reggel bemegyek hogy megszúrjanak?)

Figyelt kérdés
elvileg kórházba megkaphatnám járóbetegként de csak izomba, amiről tudom hogy nem lesz olyan hatékony mint az intravénás, de emiatt nem akarok 1 hétig ott feküdni

2021. dec. 18. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2021. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

3 orvossal beszéltem mindegyik mást mondott, már nagyon elegem van... Először felírták, hogy váltsam ki patikában és azt mondták menjek be minden reggel szurira izomba, utána kitalálták hogy feküdjek be egy hétre aztán most megint másik orvoshoz irányítottak mert jeleztem hogy nem szeretnék befeküdni csak megkapni az injekciót amire szükségem van...

Ezt most akkor jelezzem nekik amikor megyek hétfőn, nem fognak bunkózni emiatt? Sajnos egyébként sosem voltam ellátva rendesen és teljesen félre is kezeltek hónapokig, nagyon lekezelő és bunkó itt a legtöbb eü dolgozó, nagyon elegem van, nem értem miért mennek ilyen emberek eü-be, kb azon viháncolnak a nővérek hogy az idős néni rosszul van és nem tudja miket szed stb... Hihetetlen.

2021. dec. 18. 19:14
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Mi ezért nem fektetünk be még csecsemőt sem. Hozzák naponta kétszer őket.
2021. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezek az orvosok teljesen megőrültek szerintem, 3 urológus és mind a 3 mást mondott... ja és legelőször (még szeptemberben) említettem az egyiknek hogy szerintem ha eddig nem gyógyítottak meg a szájon át szedhető antibiotikumok, akkor ezután sem fognak.. erre azt mondta hogy injekciót nem kaphatok amíg járóbeteg vagyok... Az agyam eldobom tényleg. Végül magánorvos által bizonyítottam be nekik, hogy tényleg IV-san kellene kapnom, de akkor meg váltsam ki magamnak és adassam be valakivel. Köszönöm a válaszokat, mindenképpen meg fogom nekik mondani, hogy ha más kórházban beadják így akkor nekem is reggelente adagolják.
2021. dec. 18. 19:30
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

Ez tipikusan az az eset amikor a beteg a hülye és nem az orvos.

Az intravénásan adható gyógyszerek intézeti körülmények között adhatók. Ráadásul itt az indikációt egy magánorvos állapította meg a kérdező utána neg az állami EÜt csicskáztatná a magánorvos baromsága miatt.

2021. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
5, járóbetegként is beadható többek közt az ab.
2021. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Jó. Akkor kérdés, hogy miért akarnék intravénásan antibiotikumot adni? Az antibiotikumok 90 százaléka szedhető szájon át, egy ceftriaxont vagy imipenemet meg nem fogok ambulánsan adogatni, mert nem erre való.
2021. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként meg, hogy mi adható meg mi nem járóbetegként az antibiotikum függő. Imipenem pl. csak intézeti körülmények között adható.
2021. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
7, mert előfordul, hogy orálisan hatástalan, pl felszívódási zavar miatt. Stb.
2021. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Extrémen ritka eset az ilyen súlyos felszívódási zavar, de ha már van, akkor szintén intézeti körülmények szükségesek.
2021. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!