Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bejelentett munkaviszony...

Bejelentett munkaviszony alatt miért érvénytelen a taj kártya?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fél éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, viszont ügyfélkapumon keresztül ha lekérdezem a biztosítási jogviszonyt, nem szerepel az aktuális, illetve a taj kártyám sem aktív. OEP szerint a NAV felé nem történt meg a bejelentés, így nem tudom személyesen sem rendezni, könyvelő szerint a bejelentés megtörtént, amit az is igazol, hogy bérpapír rendesen érkezik havi szinten. Volt már valaki hasonló helyzetben? Háziorvos esetleg tudja aktiválni? Vagy mondjuk gyógyszertárban? Köszi, ha valaki érdemben tud válaszolni.

2021. okt. 27. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Memj be a navhoz, ok fogjak tudni javitani a hibat
2021. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a TAJ kártyád érvénytelen, hanem a TAJ számod... Nem, nem tudja "aktiválni" a gyógyszertáros, de még a helyi pék sem. Hívd fel a navot, hogy ilyenkor mi van, de gyanítom, hogy a cégnél lesz a hiba. A bérpapír miért bizonyítja, hogy fizetik utánad a TB-t?
2021. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, h átvertek és be se vagy jelentve. HR-es vagyok... Aki nem ért hozzá, azt marha könnyen át lehet verni. Ha pl napi bejelntéssel vagy, akkor nem fizetik utánad a járulékokat...
2021. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha a járulék levonás rajta van a papíron, akkor neked az egy igazolás, viszont a cég ettől még nem biztos, hogy fizette is utánad. Aktiválni újra csak az elmaradt járulékok után lehet a TB-det, tehát háziorvos nem fogja tudni, sőt addig amíg inaktív, ingyen nem is látnak el sehol. Én a cégben a bérszámfejtésen érdeklődnék hogy mi lehet a gond.
2021. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszolónak köszönöm a szellemes választ, a bérpapír nem azt bizonyítja, hogy fizetik a TB-t, hanem azt, hogy a cég könyvelője részéről a NAV bejelentés megtörtént. Átverni szerencsére nem vertek, együtt próbáltuk orvosolni a problémát, de sajnos nem lett eredménye. Bérszámfejtő OEP-hez küld, OEP nem tud mit kezdeni vele, aztán javasolták, hogy háziorvos elméletileg érvényesítheti.
2021. okt. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!