Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A máig élő poliovírus túlélők,...

A máig élő poliovírus túlélők, "vastüdősök" miért nem folyamodnak más módszerek igénybevételéhez?

Figyelt kérdés
Többször szembejön velem a bácsi, aki 60-70x évet töltött le ebben a szerkezetben, és sosem értettem, hogy miért nem vált kényelmesebb, könnyebben kezelhetőbb gyógyászati eszköz használatára. Egy másik beteg, egy kisfiú, akinek éjszaka leáll a légzése, rajta légcsőmetszést hajtottak végre, ezt miért nem lehetne vastüdősökön? Vagy akármilyen más eszközzel, ami biztosítja számára a légzést. Én úgy érzem, hogy végsősoron ez az ő döntésük, kvázi megszokásból maradnak a vastüdőnél, nem pedig azért, mert a tudomány még mindig nem ismer jobb módszert, pedig ilyen tudósításról is halottam már.

#gyermekbénulás #légcsőmetszés #vastüdő #poliovírus #tracheosztóma
2021. dec. 26. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a légcsömetszést egész más indikálja, a poliosokon nem segítene, ugyanúgy megfulladnának.
2021. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kisfiú, akit említettem a metszésen keresztül kapja a levegőt, feltételezem, hogy passzívan, nem pedig az izmait aktiválva (erről nem találtam bővebb infót, de kézenfekvőbb az előbbi), magyarán ilyen szempontból teljesen ugyanaz, mint egy bénult.
2021. dec. 26. 18:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A gégemetszés arra jó, hogy ha a torok el van záródva és nem jut át rajta a levegö (mechanikusan), akkor direkt a légcsöbe tud jutni a levegö, de a légzömozgásnak (izmok aktív mozgása) meg kell lennie. De a légzés a tüdömozgással kerül be a tüdöbe, passzívan nem müködik.


A poliosoknál a légzöizmok nem müködnek, ezért kell a tüdöt/mellkast kivülröl mozgatni. A gond nem az, hogy a légcsöbe nem tud bejutni a levegö.


Javaslom, nézz utána alaposan, mi a gégemetszés, és akkor nem kérdezel ilyen butaságot.

2021. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy egyébként mikor szoktak gégemetszést alkalmazni. Azonban a párhuzamba hozott kisfiúnál mégis ezt a kezelést alkalmazták.

"Ondine átkának" is szokták elvileg hívni. Itt van róla egy hebehurgyán lefordítozott oldal, ami a kezelésnél a tracheosztómás csövet említi, ehhez pedig a hivatkozás egyértelműen a légcsőmetszéshez, légcsőkanülhöz vezet.

[link]

2021. dec. 26. 18:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A cikk így teljesen értelmetlen. Viszont a kezelésnél nem (csak) gégemetszést végeznek, hanem a légzöizmokat is mesterségesen mozhatják, ami egész más, mint amit te értesz
2021. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Orvosi értelemben a központi hipoventiláció az alvási apnoé rendkívüli formáját jelenti.[...]Ennek az állapotnak a kezelése során a légcsőnek a torok elülső részén lévő tracheostomiás csőhöz csatlakoztatott szellőztetőjét kell használni, amikor az érintett személy aludni kezd, még napsütések során is. Ha ezt nem használják, valaki, aki ilyen állapotban van, bármikor meghalhat, amikor elaludni kezd."

A fentebbi kommentjeimet is ez alapján írtam. A kérdésem pedig azért íródott ki, hogy a légcsőmetszéses módszerről miért nem beszélnek, hogy ha ez a weboldal mégis ezt tárgyalja. Nem hiszem, hogy csak odavakartak valamit, valahonnan ez a szöveg ki lett ragadva, de nem tudom visszanyomozni a forrást, ezért is érdeklődöm itt.

2021. dec. 26. 23:52
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez a szöveg, föleg ennyire félrefordítva teljesen értelmetlen, semmi köze az eredeti betegséghez.

Másrészt ebben soncs szó gégemetszésröl!

Harmadszor - ahogy írtam - , a polió egész más tünetekkel jár.

2021. dec. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A "tracheostomiás cső" szóhoz létrehozott beágyazott link a légcsőmetszéshez vezet vissza az oldalon.

Számomra érhető a szöveg. De mindegy, akkor elengedem a témát.

2021. dec. 27. 14:06
 9/14 anonim ***** válasza:
A polios nem tudja mozgatni a mellkasát, érted? Te is mikor lelegzel megemelkedik a mellkasod. Stimm? Na ő ezt nem tudja. Mivel ezt a mozgást is izmok csináljak. A legzo izmok. Náluk ezek benultak. Az hogy vágnak egy kis lyukat a nyakukon nem oldja meg az izmok benulasat.
2021. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én úgy képzeltem el, hogy a nyíláshoz kötnek gépet, ami valamilyen mechanikával tudja a levegőt a tüdejében cserélni. De ahogy írtam ez veszett fejsze nyele, szóval hagyom.
2021. dec. 27. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!