Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TAJ kártya vagy EU card:...

Alex1222 kérdése:

TAJ kártya vagy EU card: melyiket könnyebb beszerezni?

Figyelt kérdés

Röviden: 2012-be mentem ki az országból, kb. azóta nincs TAJ kártyám. Halvány emlékeim vannak róla hogy egyszer még kb 2013-ban próbáltam egyet csináltatni az Árpád Hídnál de volt valami akadálya azt stop, nem lett, azóta minden évben max két hétre jövök szóval nem volt nagy baj hogy nem volt. Most viszont maradok tehát nem ártana ha lenne


A kérdés: nehéz ilyet igényelni? 9 éve kb az volt a probléma hogy nem itt dolgoztam/tanultam, ami ugye jelenleg is fenn áll. Eu-s kártyát könnyebb beszerezni?



2022. jan. 4. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon nem fizetsz járulékot, akkor nem fogsz kapni egyiket sem!


OTt igényelhetsz (külföldön) EU-s kártyát, ahol be vagy jelentve, ahol dolgozol. És az az EU-s kártyára itthon is kapsz sürgősségi ellátást.

2022. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha maradsz, akkor itthon lesz bejelentett munkaviszonyod...? Mert akkor automatikusan kapsz TAJ-kártyát, amint a munkaadód bejelent.
2022. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelők, értem és köszönöm! Bejelentett munkaviszonyom biztos hogy lesz, de sürgős lenne a dolog (lehetséges boka zúzódás) tehát a lehető leggyorsabban kéne eljárni az ügyben.
2022. jan. 4. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon vagy, elmész magánorvoshoz. Ő nem fog tajkártyát, sem eu kártyát kérni. Az államiban is kb annyit kellene fizetned, mint a magán orvosnak. csak éppen lassabban mennének a dolgok.
2022. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ameddig nem lesz munkad, addig fizeted magadnak havonta (7-8 ezer forint) es lesz taj kartyad. Ha van esetleg fennmarado tartozasod, azt is rendezni kell termeszetesen.
2022. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És a kinti munkaviszonyod alapján nem volt EU-s kártyád? Ha ez baleseti bokaprobléma, arra érvényes lenne...
2022. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!