Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van Amerikában a legtöbb...

Miért van Amerikában a legtöbb sclerosis multiplexben szenvedő beteg?

Figyelt kérdés
Arra keresem a választ mi a társadalmi vagy egészségügyi oka annak, hogy Amerikában van a legtöbb ilyen betegség. Kerestem anyagot erről, de nem találtam semmi pontosan, ha esetleg valaki tudna segíteni, azt megköszönném. Legyen szép napotok!

2022. jan. 14. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom valójában, de talán inkább a diagnosztizált egyénekről van szó. Ha valakinél nincs diagnózis, azt nem sorolják oda.
2022. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így van, a diagnosztizált betegek létszámának oka érdekelne
2022. jan. 14. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt mégis milyen statisztika alapján állítod? Mihez képest van több? Országhoz vagy kontinenshez?


Azt ne felejtsd el, hogy 330 millió ember él ott alsó hangon. Egyértelmű, hogy több sm-es beteget fogsz találni még arányaiban is mint egy 60 milliós országban.


Azért mert ott minden évben jut 2 iskolai lövöldözős skizofrén, Európában meg 1 sem, az nem azt jelenti hogy Amerikában él minden ilyen bolond, pusztán annyit jelent, hogy sokkal nagyobb az esély arra hogy ott kerül ki egy ilyen figura mint mondjuk Európában, ráadásul ott nincsenek államonként akkora különbségek mint Magyarország és Norvégia között például.

2022. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenfelé vannak SM betegek, gyakori oka lehet az MRC-5 nevü sejttenyészetet használó védőoltások - az egyik embrió SM-es lehetett az MRC-5-ben
2022. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiegészítem: mindenhol lehet SM beteg, csak Magyarországon kevesebb a kijárási lehetőség betegeknek, járásképteleneknek Amerikához képest
2022. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!