Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Találkoztatok már többszemélyű...

Találkoztatok már többszemélyűségben szenvedő emberrel? Ezt multiplex személyiségzavarnak is hívják.

Figyelt kérdés

2012. márc. 13. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez extrém ritka betegség, abszolút nem olyan gyakori, mint amilyen gyakran a filmekben bemutatják. Sőt, sokan még most is vitatják, hogy ez egyáltalán valós kórkép-e, vagy csak a betegbe beszélik bele a (félre)kezelés során.


Amúgy azon az egyetemi pszichiátrián, ahol én voltam gyakorlaton, állítólag az elmúlt 30 évben nem fordult meg ilyen beteg (és korábban sem biztos, hogy volt).

2012. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

először is bocsesz, hogy nem a kérdésre válaszolok!

"a filmekben bemutatják"

tudnál (vagy bárki) ilyen filmeket mondani?

sok ilyet láttam, de mondhatni szeretem a 'beteg' filmeket, jöhet korlátlan mennyiségben :)

Szép napot!

2012. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag Amerikában sokkal gyakoribb, mint Európában.

Ami sokak szerint már önmagában gyanússá teszi a diagnózist, hiszen például a skizofrénia (amivel sokan keverik a disszociatív(multiplex?) személyiségzavart) egyforma arányban fordul elő szinte mindenütt. Ezért tekintik sokan a terapeuta által indukált színjátéknak, nem pedig önálló kórképnek.


Film?

Krimik, thrillerek imádják, legalább akkora toposz, mint a gonosz ikertestvér.

De azért nem csak az van. Klasszikus film a "The Three Faces of Eve". Ez azt az esetet dolgozza fel játékfilm formában, amikor (állítólag) először felfedezték a kórképet.

Krimiből pedig: Dr. Jekyll és Mr. Hyde. Psycho. Harcosok klubja. Hirtelen ezek ugranak be. Én és én meg az Irén.

Nem mind épül tisztán a kórképre, a Psycho hőse például skizofrén vonásokat mutat inkább.

De ha helyén kezeljük, egyfajta metaforaként, akkor ez egy kitűnő eszköz az emberi lélek furcsaságának, mélységeinek megmutatására.

2012. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes téma. Azért is kérdeztem rá, mert én már nem egy embert láttam, aki többféle hangon beszéltakár 3 perc leforgása alatt, de frankón!
2012. márc. 15. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyat én is. Nyilván ezért könnyű elhitetni, hogy létezik ilyen kórkép, és nem egyszerűen csak arról van szó, hogy az emberek mindig az adott szituációhoz, az adott emberhez igazítják a viselkedésüket.
2012. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez akkor sem normális dolog. Oké, hogy alkalmazkodni akar a jóember, de akkor hol marad az egyénisége?
2012. márc. 15. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Jómagam ilyen voltam. Kérdezz, válaszolok. :)
2012. márc. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tessék! Itt olvasgathatsz róla, ha érdekel.


[link]

2012. ápr. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia! én találkoztam már ilyen emberrel... megnyílt nekem és elmondta ezeket a dolgokat...


ahogyan látom a kérdést:

többszörös személyiség általában kisgyermekkorban keletkezik (védtelenség)...

pl. egy "surmó mostohaapa" miatt,

aki a nem tőle való gyermeket többé-kevésbé állandó nyomás (lelki terror) alatt tartja


ez alatt a nyomás alatt hasad meg az eredeti személyiség...


véleményem szerint az alsóbb osztályok primitívebb férfiai között találhatóak, akik képesek ilyet okozni (fel sem fogják, mit tesznek, mert csak azt tudják, hogy ők mit akarnak)


annak, aki ilyesmibe "esett", nagyon nehéz ebből kijönnie,

először is környezetváltás kell

(kerüljön ki az elnyomó környezetből)


egy társ, barát kell neki, akiben 100%-osan megbízhat és aki megérti a problémáját


vannak írások az MK-Ultra projekt dolgairól, na ott mesterségesen generálják a többszörös személyiséget,

kulcsszavakat "iktatnak be"


pl. a "Kitty" kulcsszóra "engedelmes kis szexuális játékszerré" válik az alany; igazi "cicává", akivel lehet "játszani"


((Hello Kitty! : népszerű termék))


durva dolgok ezek és létezőek... világunk tele van kulcsszavakkal, kulcsképekkel az automata tömeg számára (!!!)


hangsúlyozom, az általam ismert "eset" a családon belüli bántalmazás (sajnos) tipikus esete volt

(állandó nyomás rajta kisgyerekként; félprimitív, önző, surmó (!) szülő, akit valamilyen szinten még a társa is támogat ebben a durva (lélekre menő) játszmában)


nem vagyok szcientológus, de most azon a nyelven fogalmazok:

az engramokat "baromi" könnyű betenni,

de kivenni az hosszú idő és (szinte "művészet"


és


az engramok lettek (valamilyen szinten) személyiségekké ...

írhatom úgy is, hogy az engramok hatására keletkeztek a valenciák (=az álszemélyiségek, amikbe MENEKÜLT az illető kisgyermek a "súrmó" elől)


ezek a valenciák valamilyen szinten élnek


Ti nők, jól jegyezzétek meg, amit most írok nektek! :

a ti felelősségetek, hogy amikor kis gyereketek van, kivel álltok össze és kihez menekültök pl. az előző férjetek elől

és ha épp egy "vadbarommal" álltok össze, akkor kötelesek lennétek az előző házasságból származó gyerekeiteket megvédeni tőle!


A nők pl. akkor hibáznak nagyot, amikor "menekülnek" az előző kapcsolatból...

na, ilyenkor bírnak beleválasztani a tuttiba!!!

2013. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!